[TYLKO U NAS] W. Dąbrowski: Apeluję do Polaków, by kupowali węgiel z rozwagą, ponieważ będzie on dostępny przez cały okres grzewczy

Węgiel będzie sukcesywnie docierał na nasz rynek, dlatego pragnę uspokoić klientów, by nie kupowali tego surowca w pierwszym okresie. Zapewniam, że węgiel będzie systematycznie dostarczany przez cały okres jesienno-zimowy – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Wraz ze zbliżającą się jesienią rosną obawy Polaków dotyczące rosnącej inflacji oraz kryzysu energetycznego. Ponadto nastrojów społecznych nie poprawiają zapowiedzi kolejnych podwyżek cen. Od pewnego czasu Polska zmaga się z problemem dostępności węgla, przez co jest on sprowadzany z innych państw. [czytaj więcej]

– Wojna na Ukrainie, którą wywołał Władimir Putin, spotkała się z ostrą reakcją polskiego rządu oraz zakaz importu węgla z Rosji. Dostaliśmy polecenie od premiera RP, by szczególnie wspomóc ciepłownie we wschodniej części Polski, które zaopatrywały się w węgiel ze Wschodu. Jako PGE byliśmy i jesteśmy zabezpieczeni na okres zimowy – wyjaśnił Wojciech Dąbrowski.

Prezes Polskiej Grupy energetycznej zapewnił, że surowiec energetyczny jest sukcesywnie dostarczany do Polski, więc nie ma obaw, że zabraknie go tej zimy. Zaapelował również, by Polacy nie kupowali go z dużym wyprzedzeniem sezonu grzewczego.

– Węgiel będzie sukcesywnie docierał na nasz rynek, dlatego pragnę uspokoić klientów, by nie kupowali tego surowca w pierwszym okresie. Zapewniam, że węgiel będzie systematycznie dostarczany przez cały okres jesienno-zimowy. Myślę również, że jego ceny będą malały wraz ze zbliżaniem się wiosny. Apeluję do Polaków, by kupowali węgiel z rozwagą, ponieważ będzie on dostępny przez cały okres grzewczy – poinformował gość programu „Polski punkt widzenia”.

Prezes PGE nawiązał także do medialnych zapowiedzi, iż Polakom grozi blackout, czyli dłuższa przerwa w dostawie prądu. Jednak zdaniem rozmówcy są to nieprawdziwe doniesienia mające na celu wywołanie paniki.

– Moim zdaniem są to komunikaty inspirowane przez wschodnie służby, by nastraszyć Polaków. Nie ma w Polsce takiego zagrożenia. Polskie przedsiębiorstwa energetyczne pracują pełną parą i wszystko jest przygotowane na sezon zimowy – wskazał Wojciech Dąbrowski.

W związku z kryzysem energetycznym wielu Polaków obawia się znacznego wzrostu cen energii, co w dobie rosnącej inflacji jeszcze bardziej zwiększyłoby koszty utrzymania gospodarstw domowych.

– W tym roku nie będzie podwyżek cen prądu. Jako jedyna grupa energetyczna nie złożyliśmy wniosku taryfowego o podwyższenie cen prądu dla klientów indywidualnych. Podwyżki będą w przyszłym roku, ponieważ jest to nieuniknione ze względu na napaść prowadzoną przez Władimira Putina oraz unijną politykę klimatyczną – zapowiedział prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl