fot. PAP/Marcin Bielecki

D. Matecki: Zawsze będę tzw. hejterem w stosunku do osób, które nienawidzą Polski

Całej Rodzinie Radia Maryja mogę przysiąc, że zawsze będę tzw. hejterem w stosunku do osób, które nienawidzą Polski, które atakują Kościół katolicki, które chcą zabijać nienarodzone dzieci. Jak się ich skrytykuje, to zaraz jesteśmy nazywani hejterami, faszystami, ale mamy pełne prawo do tego, żeby pokazywać to, że się z nimi nie zgadzamy. Zło trzeba nazywać złem – mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Dariusz Matecki, radny miasta Szczecina z Suwerennej Polski.

Krzysztof Brejza, senator KO, zarzucił rządowi Zjednoczonej Prawicy, że importuje rosyjski węgiel przez port w Szczecinie, pomimo deklaracji niewspółpracowania z Moskwą. Sprawa stała się znana jako „afera szczecińska”. Jak się jednak później okazało, zarzuty senatora były nieprawdziwe.

– Węgiel nie był z Rosji, tylko z Kazachstanu. Statek był pod banderą karaibską, a nie rosyjską. Jednostka (on też chyba nie wspominał o tym) była rozładowywana na nabrzeżu, które jest dzierżawione przez prywatną spółkę z niemieckim kapitałem, a nie nasz rząd. Ostatnią rzeczą, o której nie powiedział pan Brejza jest to, że węgiel sprowadziła spółka, w jakiej jest jedna z osób, które wspierały bardzo mocno Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Nie ma żadnej afery związanej z rosyjskim węglem w Szczecinie. Jest za to – można powiedzieć – afera związana z próbami uderzania w Polskę właśnie przez takie sugerowanie, które odbija się na arenie międzynarodowej w sposób negatywny na Polsce – wyjaśnił Dariusz Matecki.

Wpisuje się to w szersze antypolskie działania totalnej opozycji.

– Kolejny raz widzimy, że oni uderzają w Polskę, ale to chyba nic dziwnego, bo wszyscy, którzy oglądali program [„Reset”], doskonale zdają sobie sprawę, jak do polsko-rosyjskich stosunków podchodziła Platforma Obywatelska. Już szczytem jest to, że na listach Platformy Obywatelskiej znalazły się takie osoby, jak Roman Giertych, który w swojej książce pisał, że – zacytuję: „Wzajemne wsparcie polityczne pomiędzy Rosją a Polską przyniosłoby obydwu krajom wiele dobrego” czy „Żebyśmy mieli szansę zbudować Europę Środkową, musimy mieć poparcie Rosji”. Drugą osobą, która kandyduje, jest pan Rozenek, który chwalił się tym, że widział Władimira Putina wznoszącego kieliszek z wódką i dla niego to było coś, czym mógł się chwalić. Jednocześnie współpracował z czerwonym katem Jerzym Urbanem. Takie osoby znalazły się na listach Platformy Obywatelskiej – mówił radny Suwerennej Polski.

Zwrócił uwagę, że „rewelacje” Krzysztofa Brejzy szybko sprostowała Krajowa Administracja Skarbowa, przypominając, że każdy transport węgla jest weryfikowany pod względem jego pochodzenia.

– Więc prośba do Platformy Obywatelskiej, żeby przestali manipulować, przestali kłamać. Już jeden pozew w trybie wyborczym wygrałem z Izabelą Leszczyną. Jako drugi podmiot pozwałem Onet, ale nagle sąd stwierdził, że przedstawianie agitacji wyborczej na wielkim portalu to nie jest agitacja wyborcza. Tego samego dnia minister Ziobro dostał od sądu zakaz mówienia o filmie, który obraża Polskę i polskich żołnierzy. Widzimy tutaj kastę w służbie totalnej opozycji – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Opozycja próbuje w ostatnim etapie kampanii bardzo mocno grać na negatywnych emocjach.

– Skala agresji, którą w tej chwili obserwujemy, będzie się do wyborów tylko zwiększać, bo oni czują, że przegrywają kolejną kampanię. Oni nie pokazali żadnej spójnej wizji Polski, zmieniają co chwilę swoje punkty programowe, prezentują jakieś sto punkcików programowych. Zjednoczona Prawica zaprezentowała program wyborczy, który składa się z 300 stron. Oni czegoś takiego nie zaprezentowali. Głosując na opozycję, głosuje się jedynie na anty-PiS. To są bardzo często ludzie o skrajnie różnych poglądach, których łączy po prostu nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, do Suwerennej Polski – podkreślał radny.

Jednocześnie opozycja zarzuca właśnie Dariuszowi Mateckiemu bycie „hejterem”.

– Całej Rodzinie Radia Maryja mogę przysiąc, że zawsze będę tzw. hejterem w stosunku do osób, które nienawidzą Polski, w stosunku do osób, które atakują Kościół katolicki, w stosunku do osób, które chcą zabijać nienarodzone dzieci. Jak się ich skrytykuje, to zaraz jesteśmy nazywani hejterami, faszystami (…), ale mamy pełne prawo do tego, żeby pokazywać to, że się z nimi nie zgadzamy (…). Zło trzeba nazywać złem – stwierdził rozmówca Radia Maryja.

Wskazał, że jednocześnie opozycja korzysta z usług zadymiarzy i dywersantów, którzy zakłócają wiece czy zrywają plakaty wyborcze.

– Dewastowane są masowo nasze banery (…). Uważam, że to jest w jakiejś mierze celowe działanie, żeby ludzie bali się otwarcie mówić o swoich poglądach. W Gryfinie ok. 80-letnia pani była zaszczuwana przez młodych zakapturzonych facetów, którzy grozili jej, że jeśli nie zdejmie moich banerów, to jej szyby w oknach powybijają. (…) Ona powiedziała, że nie zdejmie tych banerów. Kilka dni później te banery zostały pocięte. Mam nadzieję, że do żadnej tragedii w tych wyborach nie dojdzie, ale jeśli będą podsycać taką nienawiść, jak w tej chwili to robią, to wszystkiego się można spodziewać. Trzeba do nich apelować, żeby nie manipulowali i nie wzywali do agresji – mówił gość „Aktualności dnia”.

Dariusz Matecki zapowiedział, że kiedy zostanie posłem, będzie zabiegał o zniesienie immunitetów. Zaznaczył, że immunitet jest nadużywany, zwłaszcza przez polityków opozycji, którzy używają go, by uniknąć kary za jawne łamanie prawa.

– Uważam, że posłowie, senatorowie, sędziowie to nie są nadludzie. Jeśli taka osoba popełnia przestępstwo, to powinna odpowiadać jak każdy przed sądem – zwrócił uwagę szczeciński radny.

Całość rozmowy z Dariuszem Mateckim jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl