fot. PAP/Tomasz Waszczuk

D. Tusk: Z mediów publicznych będzie płynęła cała prawda całą dobę

Gdy wygramy wybory i utworzymy rząd, z mediów publicznych będzie płynęła cała prawda całą dobę, także o tym, co PiS robił w Polsce przez osiem lat, ani grama propagandy – powiedział w czwartek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Szef PO w Elblągu odnosił się do przyszłości telewizji publicznej, w tym TVP Info.

„Mamy przygotowaną bardzo precyzyjną procedurę. Po wygraniu wyborów, po utworzeniu rządu nie trzeba będzie zmieniać żadnej ustawy, nie będę musiał czekać na żaden podpis prezydenta Dudy. Z dnia na dzień wy odzyskacie media publiczne. Wszyscy stamtąd wylecą” – zapowiedział Donald Tusk.

Zapewnił, że zostanie to przeprowadzone „zgodnie z prawem” i „przyzwoicie”.

„Zrobimy to dla dobra, dla odbudowy mediów publicznych, dla prawdziwej informacji” – dodał.

„I też nie ukrywam. Cała prawda całą dobę będzie płynęła z mediów publicznych. Także o tym, co PiS robił w Polsce przez osiem lat. Ani grama propagandy. Tylko prawda” – powiedział Tusk.

Przewodniczący PO powiedział też, że choć każdy ma prawo do własnego wyboru, to jednak „nikt nie ma prawa, żeby zamknąć oczy i udawać, że w Polsce nie dzieje się zło”.

„Nikt nie może udawać, że nie wie, co PiS robił przez ostatnie lata i ostatnie miesiące, bo to wiedzą wszyscy. W jakimś sensie ktoś powiedział, że głosowanie na PiS to jest współudział w tym, co oni robią” – przekonywał szef PO.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl