[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: Istnieje przyzwolenie na nienawiść wobec chrześcijan. Brak regulacji prawnych spowoduje wzrost problemu

Jeśli nie będzie zaostrzenia przepisów czy większej skuteczności zwalczenia nienawiści wobec chrześcijan, to ten problem będzie w Polsce narastał, tak jak w Europie Zachodniej – akcentował poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 podczas rozmowy z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Coraz częściej dochodzi do znieważania uczuć religijnych w Polsce. Rośnie też liczba przestępstw godzących w chrześcijan. W 2011 roku policja wszczęła 42 postępowania w tej sprawie, a w 2017 roku było ich już 70. Pomiędzy tym okresem występuje tendencja wzrostowa. Dane te przedstawiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz’15. Informację podała „Rzeczpospolita” [czytaj więcej].

Rozmówca Radia Maryja zwrócił uwagę, iż wzrost przestępstw, które są podyktowane nienawiścią na tle religijnych, wynika z dwóch kwestii.

– Po pierwsze, wzrost tego typu zachowań kryminogennych w całej Europie Zachodniej i swoistego przyzwolenia na atak głównie wymierzony w chrześcijan w Europie. Po drugie, poprawność polityczna i nastawienie mediów liberalnych, przyzwolenie na takie zachowania – zaznaczył polityk.

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego istnieje swego rodzaju przyzwolenie na nienawiść wobec chrześcijan. Jeśli sytuacja nie zostanie prawnie uregulowana, problem będzie narastał – dodał polityk.

– Występując w mediach spotykam się z atakami na duchowieństwo, hierarchów Kościoła. W podobnej sytuacji, gdyby taki atak został wymierzony w środowiska homoseksualne, mniejszości etniczne czy wyznaniowe – wówczas spotkałoby się to z bardzo ostrą reakcją tych samych osób, które uważają za wskazane atakowanie i nakręcanie tej nienawiści. Jeśli nie będzie zaostrzenia przepisów czy większej skuteczności zwalczenia tego typu zachowań, to ten problem będzie w Polsce narastał, tak jak w Europie Zachodniej – wskazał parlamentarzysta.

Jednym z przykładów zniewagi uczuć religijnych jest spektakl „Klątwa”. Pseudosztuka wystawiana była na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.

Spektakl przedstawiał m.in. akt seksualny z figurką św. Jana Pawła II.

Zjawisko prześladowań chrześcijan nasila się nie tylko w Polsce. Zgodnie z raportem OBWE za 2016 rok w Europie zanotowano 509 przestępstw. To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl