T. Rzymkowski: OLT Express służyło wyeliminowaniu PLL LOT ze światowego rynku

To była maszynka do palenia pieniędzy, której celem było wyeliminowanie ze światowego rynku  PLL LOTpowiedział o liniach OLT Express Tomasz Rzymkowski podczas audycji „Polski Punkt Widzenia” w TV Trwam.

Poseł Kukiz’15 wskazał, że każde przesłuchanie ws. afery Amber Gold traktowane jest jako fragment puzzli.

– Każde przesłuchanie rzuca nowe światło na tę bardzo zróżnicowaną i wielowątkową sprawę. Każda grupa zawodowa związana z inną instytucją państwa polskiego porusza inne wątki braku właściwego funkcjonowania państwa. Podstawowym celem naszej komisji nie jest wykrycie sprawców, tylko pokazanie mechanizmów paraliżujących państwo polskie – mówił poseł.

Obrady komisji śledczej ds. Amber Gold ukazują pewien schemat: naczelne organy władzy, tak jak Komisja Nadzoru Finansowego, jeszcze reagują na nieprawidłowości, natomiast problemy pojawiają się na szczeblu lokalnym.

– Cała afera Amber Gold pokazuje, że organy państwa były, jak trzy małpki, które są symbolem służb specjalnych –  mają uszy zatkane, oczy zasłonięte i zatkane usta. Tak rzeczywiście zachowywały się instytucje państwa. W sytuacji, gdy jeden organ inicjował działanie innego organu, ten podejmował działania mające na celu jak najszybsze zakończenie tego postępowania, albo wręcz nie podejmował żadnych działań. Przykładem jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który nawet nie wszczął postępowania, mimo że Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że jest taki podmiot, który prowadzi działalność, jaka może narazić na uszczerbek zwykłych konsumentów, którzy lokują oszczędności swojego życia – zaznaczył Tomasz Rzymkowski.

W tej chwili Komisja zajmuje się przesłuchaniami osób z kierownictwa OLT Express. Poseł Kukiz’15 przypomniał, że pod spółką OLT Express funkcjonowały trzy marki: OLT Express Regional (połączenia krajowe, polskie), OLT Express Poland (połączenia międzykrajowe) oraz OLT Express Germany (niemiecka marka).

– To była maszynka do palenia pieniędzy, której celem było wyeliminowanie ze światowego rynku  PLL LOT – polskiego przewoźnika, który znajdował się w poważnych kłopotach. Na Komisji świadkowie mówią wprost: może celem nie było kupienie narodowego przewoźnika przez OLT czy ich mocodawców, ale doprowadzenie go do bankructwa i wejście na rynek 40-mln państwa w centrum Europy, które przede wszystkim obsługiwało połączenia zagraniczne – poinformował polityk.

Gość TV Trwam zauważył, że jeżeli spojrzymy na te spółki, to zauważymy dwie kwestie.

– Po pierwsze, kompletne oderwanie od przepisów prawa powszechnie obowiązującego m.in. w relacjach z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Po drugie, kwestia bezpieczeństwa polskich pasażerów – nieubezpieczone samoloty, brak sprawozdawczości podstawowej, finansowej, planów gospodarczych, brak składania do sądu odpowiednich dokumentów (…). Do tego dochodzi zaginiecie w bilansie finansowym 12-tu mln 700 tys. zł, czyli 60 proc. kapitału zakładowego tego przedsiębiorstwa – wyjaśnił Tomasz Rzymkowski.

Poseł Kukiz’15 dodał, iż jeden ze świadków komisji powiedział: aby doprowadzić do sytuacji, gdzie wszystkie instytucje państwa są ślepe, nieme i głuche – muszą działać służby specjalne, które doskonale wiedzą, jak wygląda funkcjonowanie państwa.

– Wszystkie komórki państwa, które zajmują się lotnictwem są naszpikowane oficerami służb. Zastanawiające jest, dlaczego państwo polskie nie zareagowało – powiedział polityk.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl