fot. PAP/Leszek Szymański

Linie lotnicze LOT pracują nad nową strategią

Linie lotnicze LOT pracują nad nową strategią na lata 2020-2027, czyli do momentu uruchomienia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według planów spółka będzie do tego czasu mogła przewozić 20-30 milionów pasażerów rocznie. Strategia dotyczy także floty przewoźnika.

Według danych przedstawionych przez prezesa linii lotniczych LOT Rafała Milczarskiego, już w bieżącym roku spółka będzie w stanie obsłużyć od 8 do 9 milionów pasażerów. W myśl założeń w kolejnym będzie ich co najmniej 10 milionów. Taki wzrost liczby przewożonych osób i ciągły rozwój spółki mogą wskazywać na jedno – do momentu uruchomienia Centralnego Portu Komunikacyjnego, a więc do 2027 r., liczba pasażerów może wzrosnąć dwu- a nawet trzykrotnie, co oznacza, że liczba będzie oscylowała między 20 a 30 milionami.

Strategia ma się także opierać na zakupie nowych samolotów. Obecnie LOT ma w swojej flocie 54 maszyny. W 2018 r. dołączyło ich aż 11, a w przyszłym roku spółka wzbogaci się o 5 kolejnych. Najnowszym samolotem jest odebrany w maju od Boeinga Dreamliner 787-9, który na pokładzie ma 294 fotele. Jest to największy nabytek LOT-u.

TV Trwam News/RIRM

drukuj