fot. polskieradio.pl

M. Dworczyk: Polityka solidarnościowa polskiego rządu jest nastawiona na poprawę sytuacji Polaków

Obecny rząd jest nastawiony na dialog. Rozmawiamy z kolejnymi grupami społecznymi, zawodowymi i uczciwie mówimy, co można zrobić teraz, a do czego dojdziemy za jakiś czas – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Polityk był pytany na antenie radiowej Jedynki o kolejne grupy, po środowisku osób niepełnosprawnych, które są niezadowolone ze swojej sytuacji i to, jak zapatrują się na to rządzący. Mowa m.in. o pielęgniarkach domagających się podwyżek. Oprócz nich – jak informuje m.in. „Fakt” – do protestu szykują się też ratownicy medyczni.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zaznaczył, że rząd z nimi rozmawia i będzie rozmawiał, ale nie wszystko da się zrobić od razu.

– Myślę, że to, co opisuje bardzo dobrze gabinet Mateusza Morawieckiego i samego premiera, to dialog. Premier jest człowiekiem dialogu, rząd jest nastawiony na dialog. Rozmawiamy z kolejnymi grupami społecznymi, zawodowymi i uczciwie mówimy, że dzisiaj możemy zrobić „to i to”, za kilka lat chcemy dojść do „takiego i takiego” punktu. W związku z tym, ten dialog będzie na pewno się toczył. My też wierzymy w odpowiedzialność i inteligentność Polaków. Polityka solidarnościowa i wszystkie działania są ukierunkowane przez rząd Mateusza Morawieckiego na poprawę sytuacji Polaków – mówił Michał Dworczyk.

Polityk podkreślił ponadto, że musimy zdawać sobie sprawę, z jakimi opóźnieniami się zderzamy i jak duże zaległości musi nadrabiać rząd.

Tymczasem działaniami rządu rozczarowani są także lekarze rezydenci. Ich zdaniem, zawarte z nimi porozumienie jest nierealizowane. Młodzi medycy dają czas Ministerstwu Zdrowia do końca czerwca. Potem nie wykluczają protestu.

RIRM

drukuj