fot. twitter.com

Członkowie komisji weryfikacyjnej zapowiadają interwencję ws. Poznańskiej 14

Członkowie komisji weryfikacyjnej z ramienia PiS zapowiedzieli we wtorek, że będą wnioskować, aby komisja zwróciła się do prokuratury w celu zbadania nieprawidłowości w kamienicy przy Poznańskiej 14. Chodzi m.in. – jak mówili – o próbę sprzedaży lokali znajdujących się w budynku.

Na mocy decyzji komisji weryfikacyjnej stołeczny ratusz powinien przejąć w zarząd nieruchomości przy Marszałkowskiej 43, Poznańskiej 14, Nowogrodzkiej 6a, Schroegera 72 oraz Hożej 25 i 25a. Żadna z nieruchomości nie została jednak objęta zarządem ratusza. Miasto pobiera jednak czynsze po obniżonych stawkach od 21 z 29 lokatorów w trzech kamienicach: Marszałkowskiej 43, Poznańskiej 14 i Nowogrodzkiej 6a.

Członek komisji weryfikacyjnej z ramienia PiS Łukasz Kondratko mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed kamienicą przy Poznańskiej 14, że mieszkańcom tej nieruchomości spółka Jowisz, czyli dotychczasowy właściciel, wręcza faktury za czynsze. Wspomniał o fakturze na kwotę 2 tys. zł. Z kolei na klatce schodowej wywieszona jest kartka z numerem konta Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, na które mieszkańcy mają wpłacać czynsze miastu.

Poseł PiS Jan Mosiński mówił ponadto, że spółka Jowisz próbuje sprzedać lokale w kamienicy przy Poznańskiej 14.

„To jest – moim zdaniem – rozbieżne z prawem obowiązującym, stąd na jutrzejszym posiedzeniu niejawnym komisji będziemy chcieli, wraz z panem ministrem Kondratko, zgłosić wniosek, aby komisja weryfikacyjna wystąpiła do prokuratury w celu zbadania, czy faktycznie spółka Jowisz nie złamała przepisów, nie tylko ustawy o komisji weryfikacyjnej. Można do tego też dołożyć zakłócanie miru domowego, bo – moim zdaniem – z takim czymś też możemy mieć do czynienia, łącznie również z tym zbywaniem lokali” – mówił Jan Mosiński. Zaznaczył, że jedynym organem kompetentnym do tego jest prokuratura.

PAP/RIRM

drukuj