fot. PAP/Radek Pietruszka

D. Robełek: Nigdy nie przywiązywałam wagi do działalności męża ws. reprywatyzacji

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskich reprywatyzacji przesłuchuje kolejnych świadków. Przed południem zeznania złożyła Danuta Robełek, która wspólnie z mężem była beneficjentką wielu decyzji reprywatyzacyjnych.

Kobieta oświadczyła, że nie ma wiedzy o okolicznościach wydawania decyzji reprywatyzacyjnych, nie interesowała się tymi sprawami – prowadził je mąż. W odpowiedzi na zdecydowaną większość pytań m.in. szefa komisji Patryka Jakiego, zasłaniała się niewiedzą lub niepamięcią.

– Proszę świadka, w ramach wspólności majątkowej chciałem zapytać: O ile majątek państwa – pani i pani małżonka – zwiększył się w wyniku transakcji związanych z reprywatyzacją? – spytał przewodniczący.

Danuta Robełek odrzekła: „Nie wiem, ja tymi sprawami się nigdy nie zajmowałam i takich wiadomości nie mam.”

– Składacie państwo wspólne oświadczenie o dochodach zgodnie z prawem do urzędu skarbowego, w związku z powyższym ponawiam pytanie: Jakiej wielkości majątek państwu przybył w związku z tymi transakcjami? – ponowił pytanie Patryk Jaki.

– Powtarzam, że nie mam rozeznania w tych sprawach – stwierdziła kobieta.

Kolejnym świadkiem, który zakończył składanie zeznań był były prezes spółki Plater Mirosława Bieniek zaangażowany m.in. w sprawę Mokotowskiej 63. Po godz. 13.00 przed komisją ma się stawić Marian Robełek – mąż Danuty Robełek.

RIRM

drukuj