fot. twitter.com

T. Rzymkowski o wycofaniu z obrad Sejmu ustawy anty-447: To jest absolutny skandal

To jest absolutny skandal. My już nie klęczymy, my już leżymy plackiem. To nie jest już Sejm to jest już „knesejm” w tej chwili. To jest czarny dzień dla polskiego parlamentaryzmu – wskazał wiceszef klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Politycy Kukiz’15 mają wątpliwości czy posłowie partii rządzącej reprezentują jeszcze nasze narodowe interesy czy też interesy Izraela. Ma to związek ze zdjęciem z porządku obrad Sejmu, projektu ustawy anty-447. Przepisy, których autorem jest Kukiz’15 zakładają zakaz prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu.

Parlamentarzyści PiS-u tłumaczą decyzję o zdjęciu tego punktu z porządku obrad tym, że marszałek Sejmu nie otrzymał wystarczających dokumentów do ustawy. Skrócono także obrady niższej izby parlamentu z trzech do dwóch dni.

Wiceszef klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski podkreślił, że jest to czarny dzień polskiego parlamentaryzmu.

– Wsłuchajmy się w głosy przedsiębiorstwa Holocaust, które domaga się od Polski od 300 miliardów dolarów wzwyż. To jest czterokrotność polskiego budżetu państwa. Polski Sejm wczoraj swoimi organami decyduje się, aby wpisać do porządku dziennego 15 maja na godzinę 16.30 nasz projekt ustawy anty-447, a dzisiaj nie wiadomo z jakie powodu, znaczy wiadomo z jakiego powodu, był najprawdopodobniej telefon z Tel-Awiwu, który jednoznacznie nakazał, aby wycofać się z tego projektu ustawy. To jest absolutny skandal. My już nie klęczymy, my już leżymy plackiem. To nie jest już Sejm to jest już „knesejm” w tej chwili. To jest czarny dzień dla polskiego parlamentaryzmu – powiedział Tomasz Rzymkowski.

Władze Polski zapewniają, że nie mamy żadnych zobowiązań wojennych a jednocześnie zwracają uwagę, że to nam należy zapłacić.

RIRM

drukuj