fot. wikipedia

[TYLKO U NAS] Red. S. Karczewski: Zamieszanie wokół książki „Z głębi naszych serc” ma odwrócić uwagę od jej treści

Książka składa się z dwóch części. Jedna jest autorstwa ks. kard. Saraha, druga Benedykta XVI. Wszyscy powołują się na Benedykta XVI, który jakoby zaprzeczał, że jest autorem książki. On nie zabrał głosu w tej sprawie. Ks. kard. Sarah nie zrobiłby niczego przeciwko Benedyktowi XVI. To próba ośmieszenia obu. Robi się zamieszanie dookoła, by przykryć jej treść książki „Z głębi naszych serc” – powiedział na antenie TV Trwam w programie „Warto zauważyć… w mijającym tygodniu” redaktor „Naszego Dziennika” Sebastian Karczewski.

Prefekt Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. kard. Rober Sarah napisał, wspólnie z papieżem Benedyktem XVI, książkę „Z głębi naszych serc”. Jest ona obroną celibatu. Publikacja wzbudziła mnóstwo emocji i jest zarzewiem intensywnej dyskusji. Zamieszanie mogło być odebrane jako próba zdyskredytowania ks. kard. Roberta Saraha.

– Przyczyn zamieszania jest kilka. Pierwszą jest jej temat. Zwróćmy uwagę, że wszyscy dyskutują o tym, kto, jak, gdzie, kiedy, a nikt nie dyskutuje o treści książki. Robi się zamieszanie dookoła, by przykryć jej treść. Druga sprawa – treści zarówno Benedykt XVI, jak i ks. kard. Sarah, są znakiem sprzeciwu. Widać, że również teraz, kiedy Benedykt XVI jest na emeryturze, nie skończyła się jego kontestacja – mówił Sebastian Karczewski.

Niemieckie media oceniły natomiast, że książka jest atakiem na papieża Franciszka i próbą ingerencji w jego przyszłe decyzje.

– Kardynałowie i biskupi są ciałem doradczym Ojca Świętego. Jeżeli taki jest sens tej publikacji, to właśnie to zrobili. Mówienie o tym, że jest to atak na Ojca Świętego… – mówią to ci, którzy patrzą na Kościół w wymiarze politycznym, w którym rozgrywają się jakieś frakcje – dodał.

Ks. kard. Robertowi Sarahowi zarzuca się, że nie konsultował treści z Ojcem Świętym. Ks. abp Georg Gaenswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI, oświadczył, że Benedykt XVI chce, by usunięto jego imię jako współautora z rozważającej zagadnienie celibatu kapłańskiego książki „Z głębi naszych serc”. Tymczasem sam Benedykt XVI nie zabrał głosu w tej sprawie. W związku z zarzutami kardynał odpowiedział opublikowaniem korespondencji z Papieżem. [czytaj więcej] 

– Książka składa się z dwóch części. Jedna jest autorstwa ks. kard. Saraha, druga Benedykta XVI. Wszyscy powołują się na Benedykta XVI, który jakoby zaprzeczał, że jest autorem książki. On nie zabrał głosu w tej sprawie. Ks. kard. Sarah nie zrobiłby niczego przeciwko Benedyktowi XVI. To próba ośmieszenia obu – wskazał Sebastian Karczewski.

radiomaryja.pl

drukuj