fot. flickr.com

Donald Tusk kolejny raz uderza w rząd Zjednoczonej Prawicy. R. Fogiel: wpis byłego premiera na granicy trollingu

Donald Tusk kolejny raz uderza w rząd Zjednoczonej Prawicy. Były premier w wymownym wpisie na Twitterze ocenia między innymi jego działania w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości.

„Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sady, by bezkarnie kraść. Szczują jednych Polaków przeciw drugim” – napisał Donald Tusk.

Z wpisu byłego premiera wynika, że chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, choć nazwa tego ugrupowania nie pada.

Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS, ocenia, że „wpis byłego premiera Donalda Tuska na Twitterze jest na granicy tego, co nazywamy trollingiem”.

„Poziom egzaltacji jest zupełnie niestosowny. Tego typu oskarżenia raczej zwykle piszą anonimowi internauci w komentarzach, bijący się w imieniu swoich partii, a nie – wydawałoby się – poważny (polityk – PAP) (…). Jest to na granicy tego, co nazywamy trollingiem” – podkreślił.

Dodał, że twitt Donalda Tuska może świadczyć o tym, że na dobre powraca on do polskiej polityki. Polityk przypomina również, jak wyglądał wymiar sprawiedliwości pod rządami Platformy Obywatelskiej.

– Szarża Donalda Tuska w tym wpisie dotyczącym obrony sądów karze przypomnieć prowokacje dziennikarską, kiedy jeden z sędziów myślał, że dzwoni do niego kancelaria premiera i był gotów uzgadniać wszystko w sprawie Amber Gold. To pierwsze skojarzenie, jak wyglądało sądownictwo za PO i jakiego sądownictwa by oczekiwali: sądownictwa na telefon – wskazuje Radosław Fogiel.

To nie pierwszy raz kiedy były szef Rady Europejskiej krytykuje Zjednoczoną Prawicę za przeprowadzaną reformę wymiaru sprawiedliwości. Wcześniej Donald Tusk stwierdził, że wdrożenie projektu PiS dyscyplinującego sędziów będzie „atakiem na każdego z nas”.

RIRM

drukuj