fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] M. Wójcik: Marcin Warchoł autentycznie żyje problemami Podkarpacia – przeprowadził wiele dobrych reform sądowych dla ludzi

Myślę, że jest to człowiek, który będzie dobrze reprezentował ludzi nie tylko z Prawicy, ale w ogóle ludzi, którzy wywodzą się z bardzo różnych środowisk. To człowiek koncyliacyjny, typowy samorządowiec. Jest w wielkiej polityce w Warszawie, ale Marcin Warchoł ma rys samorządowy. Solidarna Polska będzie wspierała w działaniach samorządowych Marcina Warchoła, chciałbym jednak, aby przychylna jego kandydaturze na prezydenta Rzeszowa była cała Prawica – mówił Michał Wójcik, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wiceprezes Solidarnej Polski, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.   

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc w środę (10 lutego) ogłosił rezygnację z zajmowanego od ponad 18 lat stanowiska. Na swojego następcę zaproponował wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, z którym wystąpił na wspólnej konferencji prasowej on-line. [czytaj więcej]

Gość TV Trwam zwrócił uwagę, że Marcin Warchoł już jako wiceminister sprawiedliwości bardzo wiele zrobił dla Rzeszowa.

– Marcin Warchoł zaproponował, żeby zamek, o którego bój toczył się przez wiele lat (jest on budynkiem sądu w Rzeszowie) został przekazany miastu. Angażował się w wiele obszarów. Wspierał działalność straży pożarnych oraz społeczności lokalnych. Marcin Warchoł bardzo często przebywa w Rzeszowie, wspiera mieszkańców i pięknie potrafi opowiadać oraz przekonywać nas do tego, że jest to jedyne miejsce na świecie, które trzeba bardzo mocno wspierać – powiedział Michał Wójcik.

Prezydent Tadeusz Ferenc jest prezydentem Rzeszowa od 18 lat i pomimo tego, że Podkarpacie jest regionem bardzo prawicowym, to w Rzeszowie Tadeusz Ferenc wygrywał ze wszystkimi przeciwnikami politycznymi.

– Dobrze gospodarzył w Rzeszowie. Bardzo mnie cieszy, że to właśnie pan prezydent Tadeusz Ferenc przedstawił Marcina Warchoła jako tego, który jest godnym jego następcą. Wiem, że Marcin Warchoł będzie realizował cele, które sobie założy. A celem jest rozwój miasta, innowacyjność, żeby miasto nadal było wzorcowe dla innych. O Rzeszowie mówi się bardzo dużo dobrego i kocha się to miasto, ale przede wszystkim ludzi, mieszkańców, którzy tam są. Nie mówię tego, dlatego że to jest mój sąsiad, który był przez kilka lat w resorcie sprawiedliwości, ale dlatego, że to jest człowiek, który autentycznie żyje problemami Podkarpacia, problemami Rzeszowa. Marcin Warchoł jest profesorem i jest człowiekiem, który przeprowadził wiele dobrych reform sądowych dla ludzi – podkreślił wiceprezes Solidarnej Polski.

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaznaczył, że prawdopodobnie Marcin Warchoł zrezygnuje z członkostwa w Solidarnej Polsce i będzie kandydatem niezależnym.

– Chciałbym, żeby wszystkie formacje prawicowe go poparły. Jest profesorem, wykłada na uczelni, ale jest także wiceministrem sprawiedliwości od wielu lat i jednym z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry. Myślę, że to jest człowiek, który dobrze będzie reprezentował ludzi nie tylko z Prawicy, ale w ogóle ludzi, którzy wywodzą się z bardzo różnych środowisk. To jest człowiek koncyliacyjny, typowy samorządowiec. On jest w wielkiej polityce w Warszawie, ale Marcin Warchoł ma rys samorządowy – zauważył gość programu „Polski punkt widzenia’.

Michał Wójcik stwierdził, że Solidarna Polska będzie wspierała w działaniach samorządowych Marcina Warchoła, ale chciałby, aby przychylna jego kandydaturze na prezydenta Rzeszowa była cała Prawica. Marcin Warchoł to człowiek, który godnie będzie reprezentował różne środowiska – dodał.

– Myślę, że kandydatura Marcina Warchoła będzie przyjęta dobrze, także w Prawie i Sprawiedliwości. Nie próbowałbym szukać, że coś nas dzieli (Solidarną Polskę i Prawo i Sprawiedliwość – red.), tylko nas łączy i to bardzo wiele. Nie widzimy powodu, dla którego Marcin Warchoł, człowiek, który związany jest z Rzeszowem, miałby nie kandydować w momencie, kiedy ma wielką szansę na wygraną. Tym bardziej że Tadeusz Ferenc, obecny prezydent Rzeszowa, po prostu go popiera – zaznaczył minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.          

Zdaniem wiceprezesa Solidarnej Polski, jeśli chodzi o kandydatów na samorządowców, to w Zjednoczonej Prawicy większych sporów nie było.

Trwa wewnętrzny konflikt w partii Porozumienie Jarosława Gowina. Stronnicy wicepremiera zdecydowali o wykluczeniu z ugrupowania Adama Bielana i Kamila Bortniczuka. [więcej]

– Nie czuję, żeby w Zjednoczonej Prawicy były takie napięcia, jakie media eksponują, że dzieje się coś nadzwyczajnego. Codziennie uczestniczę w różnego rodzaju gremiach, gdzie spotykam się z przyjaciółmi z Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli ktoś myśli, że nie możemy patrzeć na siebie, że coś się dzieje, to jest w bardzo głębokim błędzie. Mamy swoją podmiotowość, jako poszczególne ugrupowania, natomiast dobrze współpracujemy w bardzo różnych dziedzinach – podsumował Michał Wójcik.   

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl