fot. twitter.com/PL_2050

Kolejny transfer do ruchu Polska 2050?

Jeszcze dziś do ruchu Szymona Hołowni mogą dołączyć kolejne osoby. Nieoficjalnie w mediach pada nazwisko Tomasza Zimocha z KO. Gdyby te informacje się potwierdziły, Polska 2050 miałaby w swoim składzie trzech posłów, a to wystarczająca liczba do utworzenia koła parlamentarnego.

Przejście byłego dziennikarza Tomasza Zimocha na stronę byłego telewizyjnego showmana oznaczałoby kolejną stratę dla Platformy Obywatelskiej. Ostatnim najgłośniejszym transferem z PO do Polski 2050 była Joanna Mucha.

Politolog Bartosz Brzyski mówi, że kolejny transfer nie jest zaskoczeniem i następuje w ważnym momencie, czyli po ostatnim kongresie Platformy Obywatelskiej.

– Spodziewaliśmy się, że po tym nowym otwarciu PO Szymon Hołownia będzie chciał ogłosić nowy transfer. Wszystko po to, by pokazać, że mimo iż Platforma próbuje wyjść z jakąś nową energią to i tak Szymon Hołownia ma większą siłę przyciągania nowych posłów. Tak też się stało, więc prawdopodobnie przed nami są kolejne transfery. Mówi się o tym, że to konserwatywne skrzydło PO, któremu nie podoba się ostatni „skręt w lewo”, byłoby zainteresowane nowym tworem, by znaleźć sobie nowe miejsce, np. u Szymona Hołowni  – wskazuje politolog.

Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta Polski, sukcesywnie zwiększa liczbę swoich przedstawicieli w parlamencie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl