fot. PAP/Mateusz Marek

[TYLKO U NAS] M. Romanowski: Ataki na Polskę spowodowane są tym, że Unia Europejska i Niemcy byli bardzo dobrym partnerem W. Putina i Rosji

Argumentacja, która pojawia się w wypowiedziach rzecznika Dmitrija Pieskowa, czy innych notabli zbrodniczego reżimu putinowskiego, jest podobna do tego, co pojawia się w retoryce przedstawicieli socjalistów, czy tzw. chadeków, czyli Europejskiej Partii Ludowej. Trzeba przyrównać wypowiedzi Dmitrija Pieskowa o faszystowskiej Ukrainie czy faszystowskiej Polsce, z wypowiedziami Guya Verhostandta, który mówił o 100 tys. faszystów maszerujących w Polsce z okazji 11 listopada – mówił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości, podczas programu „Polski Punkt Widzenia” na antenie TV Trwam.

W dniu polskiego Święta Narodowego 3 Maja w Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata dotycząca tzw. praworządności w naszym kraju. [czytaj więcej] 

https://twitter.com/jbrudzinski/status/1521542785073127426?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1521542785073127426%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiomaryja.pl%2Finformacje%2Fw-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja-parlament-europejski-zorganizowal-kolejna-dyskusje-o-tzw-praworzadnosci-w-polsce%2F

Następnie została przyjęta rezolucja, która wzywa Radę Europejską do dalszych działań związanych z pogarszaniem się stanu wartości Unii Europejskiej na Węgrzech i w Polsce. Głównym powodem ataków na Polskę niewątpliwie jest fakt, że rządzi w niej rząd konserwatywny, którego wizja Europy znacznie odbiega i różni się od wizji Unii Europejskiej.

Debata obyła się 3 maja. To celowe zadanie, żeby zepsuć Polakom świętowanie i pokazać im, gdzie ich miejsce. Powiedziałbym nieco przewrotnie, że być może było to związane ze spodziewanym przemówieniem Władimira Putina 9 maja, co za tym idzie, trzeba było przećwiczyć argumentacje. Argumentacja, która pojawia się w wypowiedziach rzecznika Dmitrija Pieskowa, czy innych notabli zbrodniczego reżimu putinowskiego, jest podobna do tego, co pojawia się w retoryce przedstawicieli socjalistów, czy tzw. chadeków, czyli Europejskiej Partii Ludowej. Trzeba przyrównać wypowiedzi Dmitrija Pieskowa, o faszystowskiej Ukrainie czy faszystowskiej Polsce, z wypowiedziami Guya Verhostandta, który mówił o 100 tys. faszystów maszerujących w Polsce z okazji 11 listopada. Ataki na Polskę są dlatego, że Unia Europejska czy Niemcy byli bardzo dobrym partnerem Władimira Putina i Rosji. Wszyscy to widzieliśmy i nadal doskonale widzimy. Myślę, że nikt już nie jest w stanie temu zaprzeczać. Oczywiście wojna wiele zmieniła, nie wszystko można robić w taki jawny sposób jak wcześniej, ale niestety ciągle jest tak, że różne grupy w Parlamencie Europejskim czy instytucjach centralnych Unii Europejskiej ciągle są na ukrytym pasku interesów niemiecko-rosyjskich i tutaj widziałbym główny powód ataków na Polskę. Oczywiście związane jest to z tym że w Polsce rządzi Zjednoczona Prawica, rząd konserwatywny, który ma inną wizję UE, Europy Środkowej w relacji z Rosją – zaznaczył Marcin Romanowski.

Środki pozyskane z Unii Europejskiej są wydawane w sposób legalny i spełniający wszystkie normy, co za tym idzie, polska praworządność jest poprawna. Marcin Romanowski zaznaczył, że UE powinna przyjrzeć się Niemcom, którzy nielegalnie obchodzą sankcje nałożone po 2014 roku.

Polska jest liderem, jeśli chodzi o transparentność, efektywność i legalność wydawania środków europejskich. Na pewno państwem, któremu należałoby się przyjrzeć, są Niemcy, a w szczególności Meklemburgia, gdzie doszło być może do wydatkowania środków (być może europejskich) w sposób nielegalny przez obchodzenie sankcji europejskich nałożonych po 2014 roku – wskazał wiceminister sprawiedliwości.

W rezolucji zawarte jest wezwanie do uruchomienia mechanizmu warunkowości, który umożliwia odebranie funduszy w związku z łamaniem zasad państwa prawa. Mechanizm ten stosowany jest w momencie, jeżeli państwo członkowskie źle wydatkuje pieniądze unijne, a przy szerokiej interpretacji można podciągnąć pod niego wszystko.

Mechanizm warunkowości to mechanizm, któremu Solidarna Polska od początku się przeciwstawiała. Ostrzegaliśmy, że nie chodzi o praworządność i legalność wydawania środków, tylko jest to kolejny bardzo ogólny mechanizm do wykorzystywania politycznego i tak niestety się dzieje. Wynika to z rezolucji Parlamentu Europejskiego (…). Przy szerokiej interpretacji można pod ten mechanizm podciągnąć wszystko i nie ma wątpliwości ku temu, że jeżeli będzie dobra atmosfera polityczna, to zostanie w stosunku do Polski zastosowane. Teraz byłoby to nieeleganckie, trudne do wyjaśnienia opinii publicznej, bo Polska rzeczywiście jest liderem, jeżeli chodzi o wsparcie Ukrainy w jej walce ze zbrodniarzami z Moskwy – powiedział Marcin Romanowski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl