Pakt fiskalny kluczem do wprowadzenia euro w Polsce

Pakt fiskalny jest tylko wstępem do szerszego planu PO wprowadzenia Polski do strefy euro jeszcze w tej kadencji – powiedział poseł, prof. Krzysztof Szczerski.

Przypomnijmy, wczoraj podczas konferencji prasowej w Paryżu – premier Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem Francji Francois Hollande’em zapowiedział, że „jeszcze tej zimy polski parlament ratyfikuje pakt fiskalny”.

Donald Tusk przekonywał, że pakt fiskalny pozwala państwom, takim jak Polska, czuć się pełnoprawnymi członkami wspólnoty.

Poseł Krzysztof Szczerski wskazuje, że – „widać ogromną determinację premiera Donalda Tuska aby pozbawić Polaków własnej waluty i wbrew społeczeństwu, sytuacji gospodarczej i konstytucji wprowadzić Polskę do strefy euro”.

– To co premier powiedział wczoraj w Paryżu, jasno pokazuje to, co robi prezydent Komorowski. Pokazuje wyraźnie, że pakt fiskalny jest tylko wstępem do szerszego planu Platformy, wprowadzenia Polski do strefy euro. Chce to zrobić jeszcze w czasie tej kadencji Sejmu. Może nie tyle, żeby zapadły ostateczne decyzje, ale żeby w tej kadencji Sejmu doprowadzono do tego żeby spraw była rozstrzygnięta bez formalnych decyzji. Małymi krokami, faktami dokonanymi Platforma chce w Polsce wprowadzić nas na nieodwracalną ścieżkę. Chce pozbawić Polaków polskiego złotego powiedział poseł Szczerski.

Prof. Krzysztof Szczerski – członek sejmowej komisji ds. UE podkreśla, że później ciężko będzie z tej ścieżki zawrócić, gdyż koszty wprowadzenia tych mechanizmów będą ogromne.

– Jeśli premier Tusk mówi Polakom: „Wprowadzę was do strefy euro”, to znaczy, że mówi Polakom: „Zafunduję wam ogromne cięcia w wydatkach budżetowych, bo muszę oszczędzać na nich, aby się zmieścić, w tych kryteriach strefy euro”. Oznacza to więc radykalne pogorszenie całej strefy socjalnej w państwie, czyli dobór sytuacji wszystkich tych, którzy żyją z budżetu państwa i wsparcia państwa, i w ochronie zdrowia, pomocy społecznej. Będziemy musieli oszczędzać wszędzie, by Polska mogła zrealizować obsesyjną ideologię strefy euro. To oznacza dalsze cięcia w wydatkach budżetowych polskiego państwa, dalszego ograniczania walki z bezrobociem w Polsce, które przecież cały czas rośnie. Nie będzie pieniędzy na to, żeby prowadzić aktywną politykę walki z bezrobociem, trzeba będzie oszczędzać, ciąć wydatki – podsumował poseł PiS.

 

Wypowiedź prof. Krzysztofa Szczerskiego, posła PiS:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl