fot. PAP/Marcin Bielecki

[TYLKO U NAS] A. Maciejewski o ustawie dot. obrony ojczyzny: Ta ustawa wzmacnia kadrowo i technicznie. Pokazuje, że armia musi być silna, dofinansowana i zabezpieczona technologicznie

Ta ustawa wzmacnia kadrowo i technicznie, wskazuje źródła finansowania i pokazuje, że armia musi być silna, dofinansowana i zabezpieczona technologicznie – powiedział Andrzej Maciejewski, politolog i ekspert z Instytutu Sobieskiego, podczas programu „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

We wtorek, 26 października, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz minister Mariusz Błaszczak przedstawili założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny. Dokument ma udoskonalić działania sił zbrojnych, by były radykalnie umocnione. [czytaj więcej]  Ponadto porządkuje wszystkie akty prawne dotyczące Wojska Polskiego i obronności kraju. Ma to szczególne znaczenie teraz, kiedy na naszej granicy z Białorusią trwa wojna hybrydowa.

– Małe miejscowości rozwijają się dziś dzięki inwestycjom w armię, która jest naszym ważnym podmiotem. Pamiętajmy to zdanie, że „umiesz liczyć, licz na siebie”. Jesteśmy członkiem NATO i UE, ale niestety wszystkie plany zawsze podkreślały bardzo mocno, że linia frontu jest na Odrze. Warto sobie uświadomić, że jeżeli chcemy się bronić, musimy mieć zaplecze – powiedział gość TV Trwam.

Ekspert z Instytutu Sobieskiego przypomniał postawę polityków PO i Nowoczesnej wobec żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Ta pogarda, która była wobec WOT-u i nazywanie żołnierzy w obraźliwy sposób armią partyjną lub armią PiS-u, spotkały się z moją krytyką (…) WOT tworzą polscy patrioci, którzy na co dzień pracują np. jako lekarze, nauczyciele i urzędnicy. Ta ustawa wzmacnia kadrowo i technicznie, wskazuje źródła finansowania i pokazuje, że armia musi być silna, dofinansowana i zabezpieczona technologicznie – poinformował politolog.

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl