Min. Błaszczak: Jesteśmy gotowi przyjąć więcej żołnierzy USA

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział w środę przed wylotem do USA, że podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych przedstawi polskie propozycje dotyczące zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce.

„Będę przedstawiał nasze propozycje związane ze zwiększeniem liczby żołnierzy Stanów Zjednoczonych służących w Polsce. Deklaracja z naszej strony jest jednoznaczna – jesteśmy gotowi przyjąć większą liczbę żołnierzy” – powiedział Mariusz Błaszczak dziennikarzom przed wylotem.

„Podkreślam zawsze podczas tych rozmów, że Polska jest również dawcą, nie tylko biorcą bezpieczeństwa” – dodał.

W trakcie dwudniowej wizyty szef MON spotka się z doradcą prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem, sekretarzem obrony Jamesem Mattisem oraz przedstawicielami komisji sił zbrojnych Izby Reprezentantów i Senatu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl