fot. Monika Bilska

„Tylko powiedz każdemu”: Konferencja w PE poświęcona życiu polskich świętych

W Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja „Tylko powiedz każdemu” o życiu świętych Maksymiliana Marii Kolbe i Jana Pawła II. Wydarzenie poświęcone odważnym bohaterom Kościoła w Polsce organizują europosłowie PiS: Patryk Jaki i Beata Kempa oraz Instytut Jana Pawła II.

W tym samym czasie w PE eurodeputowany Wiosny Robert Biedroń oraz lewicowe organizacje organizują pokaz filmu „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii.

To kolejna antykościelna kampania w Parlamencie Europejskim, stąd nie możemy być bierni i pokażemy bohaterstwo polskich kapłanów i Kościoła – powiedział europoseł PiS Patryk Jaki.

– Nie może być tak, że w Parlamencie Europejskim będzie tylko jednolity przekaz, że Kościół w Polsce jest zły i to jest samo zło. To po prostu nie jest prawdą. My tam jesteśmy po to, aby walczyć o pokazanie prawdziwego oblicza polskiego Kościoła, dlatego przypomnimy historie św. Maksymiliana Marii Kolbe i św. Jana Pawła II. Będziemy pokazywali, jak bardzo odważni to byli ludzie, jak wiele zrobili dla Europy i świata. Nie pozwolimy na to, żeby Kościół był mieszany z błotem, tak też widzimy naszą rolę w Parlamencie Europejskim, dlatego organizujemy w tym samym czasie, kiedy oni będą organizowali retorykę antykościelną, to my organizujemy pokaz tego, jak bardzo odważny i bohaterski był polski Kościół, będziemy pokazywali prawdę – powiedział europoseł Patryk Jaki.

W trakcie konferencji w Parlamencie Europejskim zostaną wyświetlone dwa filmy: „Jan Paweł II w Małopolsce” oraz „Dwie Korony”. W planie jest także prelekcja.

 

RIRM

drukuj