W Toruńskim sanktuarium odbył się zlot „Iskry dla Europy”

W Toruniu odbył się pierwszy zlot „Iskry dla Europy”. Motocykliści z różnych regionów Polski przybyli do sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, aby poświęcić swoje jednoślady oraz promować wartości chrześcijańskie.

Organizatorem zlotu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Motocyklistów „Godriders”. Swoją pasją do motorów zarażają innych i jednocześnie przekazują wartości chrześcijańskie.

– Przychodzą do mnie ludzie, dają świadectwo, że nie chodzili do kościoła. Byli 5 lat, 10 lat temu w kościele i dzięki tym zlotom przyszli do Boga, nawrócili się – wskazuje Zenon Kujawski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Motocyklistów „Godriders”

Motocykliści tworzą pewną wspólnotę. Wspólnotę, w której iskrzy. I tę iskrę chcą przekazać całej Europie.

„Chcemy tą iskrą zaszczepić Europę. Dać również Europie nadzieję, że można żyć normalnie, można żyć po katolicku, po chrześcijańsku, a nie tak jak w tej chwili, bez żadnych wartości, których Europa się praktycznie wyrzekła – podkreśla Zenon Kujawski.

Podczas Mszy św. motocykliści modlili się o wzmocnienie wiary w Polsce i w Europie oraz o pogłębienie związku z Maryją i św. Janem Pawłem II.

TV Trwam News/RIRM

drukuj