fot. Monika Bilska

W toruńskim sanktuarium rozpoczęła się nowenna za chorych oraz o zaprzestanie tzw. eutanazji

W Toruniu ruszyła dziś nowenna za chorych, a także, by świat nie dopuszczał tzw. eutanazji. Te intencje wierni w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II kierują do Boga za wstawiennictwem Papieża Polaka.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium, podkreśla, że św. Jan Paweł II uczył nas szacunku wobec życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Ufamy, że w niebie będzie się wstawiał za ludzi starszych i niedołężnych, którym zagraża niebezpieczeństwo śmierci – dodał redemptorysta.

– Widzimy, co dzieje się na świecie, w Europie. Cywilizacja śmierci jakby zwyciężała, choć nigdy nie zwycięży, ponieważ szatan dawno został pokonany przez Jezusa Chrystusa. Dziś chcemy pokazać całemu światu, że idziemy drogą życia. Jesteśmy za życiem i chcemy chronić ludzi starszych przed eutanazją. Jak wiemy, Jan Paweł II był najbardziej widocznym papieżem, jeśli chodzi o życie. Bardzo chronił życie, mówił o życiu od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego modlimy się do tego wyjątkowego świętego – podkreślał o. Andrzej Laskosz CSsR.

W trakcie 9-dniowej nowenny, którą będzie poprzedzać wieczorna Msza Św., wierni będą rozważali fragmenty listu apostolskiego św. Jana Pawła II „Salvifici Doloris” o sensie ludzkiego cierpienia. Teksty modlitw będą publikowane na łamach „Naszego Dziennika”.

RIRM

drukuj