Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaprasza nowe organizacje do wspólnego działania

Dzięki temu, że jesteśmy razem, możemy więcej. Możemy realnie zmieniać naszą rzeczywistość i motywować się do działania – zwróciła uwagę Paulina Rylska z Fundacji Donum Vitae w klipie wideo przygotowanym przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia, w którym członkowie Federacji zapraszają nowe organizacje pro-life do wspólnego działania. PFROŻ niedawno obchodziła 30-lecie swojej działalności w sferze obrony ludzkiego życia.

21 czerwca minęło 30 lat działalności Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Kilka dni przed 30. rocznicą powołania PFROŻ, jej członkowie spotkali się na walnym zgromadzeniu w Porszewicach, gdzie podjęto decyzję o reformie statutu organizacji.

– Federacja w XXI wieku ma stać się platformą komunikacji pomiędzy organizacjami pro-life, platformą, na której będziemy się wzajemnie wspierać i promować swoje dzieła – mówił wówczas prezes Federacji, Jakub Bałtroszewicz.

15 lipca w mediach społecznościowych opublikowano klip wideo, w którym przedstawiciele organizacji tworzących Federację podsumowują 30 lat jej działalności, a także zapraszają nowe podmioty do współpracy w jej ramach.

– 30 lat wszyscy razem tworzymy cywilizację życia i miłości. To zmieniło naszą polską rzeczywistość i nasze polskie społeczeństwo. Urodziło się tysiące dzieci, których narodziny były pod znakiem zapytania. Jedność nas łączy, jedność dodaje nam sił, oby tak dalej – mówiła wiceprezes Federacji, Ewa Kowalewska z Human Life International – Polska.

Antoni Szymański, członek Rady Rodziny przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zwrócił uwagę, że Federacja miała wpływ na pozytywne zmiany w Polsce.

– Wzmacniała tę stronę, która była za dobrą edukacją, wychowaniem do życia w rodzinie; za dobrymi rozwiązaniami prawnymi odnośnie dziecka poczętego i rodziny – podkreślił.

Apelował, by w ramach Federacji nadal podejmować działania edukacyjne i charytatywne, które sprzyjają temu, aby dziecko poczęte było dobrze przyjęte w swojej rodzinie.

– Zachęcam do działania w różnych organizacjach, ale także w ramach szerszych struktur, np. federacyjnych, dla rozwiązania tego problemu – z profesjonalizmem, z poszanowaniem osób, które do nas przychodzą, z wielką życzliwością, bo to jest wielka potrzeba naszych czasów – mówił Antoni Szymański.

Z kolei Paulina Rylska z Fundacji Donum Vitae zaznaczyła, że Federacja to platforma wymiany myśli, talentów i zasobów w służbie człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci.

– W centrum naszych działań stawiamy najsłabszych oraz dobrze pojęte interesy ich rodziców i opiekunów. Sprawdzamy, czy organy i instytucje za to odpowiedzialne dobrze realizują założenia cywilizacji życia. Wszystko po to, by nasz kraj nie tylko z radością przyjmował każde narodzone dziecko, ale stał się inspiracją dla innych narodów, aby te wartości stawiać na pierwszym miejscu – mówiła działaczka pro-life.

Jest przekonana, że mówiąc jednym głosem w obronie życia w ramach Federacji, sprawia się, że będzie on mocniejszy i bardziej słyszalny.

– Dzięki temu, że jesteśmy razem, możemy więcej. Możemy realnie zmieniać naszą rzeczywistość i motywować się do działania – podkreśliła Paulina Rylska i zaznaczyła, że PFROŻ ciągle jest poszerzana o organizacje, które działają na rzecz dzieci, matek i ojców w trudnym położeniu oraz osób niepełnosprawnych.

Jak zwrócił uwagę Jakub Bałtroszewicz z Fundacji Jeden z Nas, Federacja się zmienia, staje się platformą dialogu i współpracy, w której młodsze organizacje pro-life uczą się od starszych, bardziej doświadczonych.

– Zapraszam wszystkich tych, którzy w sercu noszą chęć ochrony ludzkiego życia, do współpracy – mówił prezes PFROŻ, zachęcając do dołączenia do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

– Zapraszam, bo tylko życie ma przyszłość – podkreślił.

PFROŻ/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl