fot. PAP/EPA

Hiszpania: pięć plaż w prowincji Barcelona zamkniętych z powodu pojawienia się rekinów

Pięć plaż w prowincji Barcelona, na północnym wschodzie Hiszpanii, zostało zamkniętych tymczasowo po pojawieniu się rekinów – informują w poniedziałek hiszpańskie media. Wskazują, że obecność tych zwierząt w wodach śródziemnomorskich jest niespodziewana.

Z nagrania opublikowanego w sieci wynika, że zaobserwowany u wybrzeży hiszpańskiej prowincji rekin to ostronos atlantycki. Zwierzę to uznawane jest za jedne z najszybszych wśród rekinów.

Katalońska rozgłośnia RAC1 przypomina, że w akwenie Morza Śródziemnego rekin tego gatunku widziany był ostatnio przed ponad dekadą. Tymczasem w ubiegłym tygodniu u brzegów prowincji Barcelona zaobserwowano jego trzy okazy.

Cytowany przez stację biolog Adrian Bilba uważa, że obecność rekinów będzie z roku na rok coraz powszechniejsza w rejonie Morza Śródziemnego w związku z poszukiwaniem przez te zwierzęta nowych miejsc żerowania. Dodał, że intensywna obecność człowieka na oceanach sprawiła, że aktywność ludzka „nie odstrasza już rekiny, a raczej je ciekawi”.

Od 2020 roku większą obecność rekinów potwierdzają też biolodzy z Portugalii. Zwierzęta te widziane były szczególnie u południowych wybrzeży tego kraju.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl