fot. sxc.hu

Sprawą incydentu na komisariacie w Toruniu zajmie się prokuratura w Chojnicach

Materiały dotyczące wydarzeń, w efekcie, których w komisariacie Toruń-Śródmieście miał zostać ranny policjant, Prokuratura Okręgowa w Słupsku przekazała podległej Prokuraturze Rejonowej w Chojnicach. Do incydentu miało dojść w czasie imprezy alkoholowej.

„Sprawa został przekazana do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach do dalszego prowadzenia” – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Do słupskiego okręgu materiały dotyczące wydarzeń, w efekcie, których w komisariacie Toruń-Śródmieście miał zostać ranny policjant, zostały przekazane kilka dni wcześniej. 23 lipca poinformował o tym PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Maciej Załęski. Dodał wówczas, że szefostwo słupskiej jednostki może wyznaczyć do prowadzenia sprawy którąś z podległych jej prokuratur rejonowych.

Do Gdańska materiały w tej sprawie trafiły z Torunia. Tamtejsza prokuratura wystąpiła z wnioskiem o wskazanie innej, w związku z tym, że sprawa dotyczy policjantów zatrudnionych w Komisariacie Toruń-Śródmieście.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski wyjaśniał, że prokuratorzy pracują na co dzień z tymi policjantami, więc już na samym początku postępowania dochodziłoby do konfliktu interesów.

W związku z wydarzeniami w komisariacie Toruń-Śródmieście, gdzie miało dojść do alkoholowej imprezy, podczas której ranny został policjant, 22 lipca szefowa MSWiA Elżbieta Witek poleciła kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a ta potwierdziła, że prowadzi postępowanie w tej sprawie.

23 lipca w TVN24 komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk poinformował, że szefowa Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście została odwołana ze stanowiska przez komendanta miejskiego policji w Toruniu. Wyjaśnił też, że w poniedziałek (22 lipca) do wnikliwego zbadania sprawy skierował funkcjonariuszy biura kontroli Komendy Głównej Policji.

„Wielokrotnie powtarzałem, że nie ma miejsca na patologię w polskiej policji, a szczególnie, kiedy dotyczy to kadry kierowniczej” – zaznaczył.

„Jeśli te informacje się potwierdzą – bo to chcę podkreślić – te konsekwencje na pewno będą bardzo surowe i osobiście ich dopilnuję” – dodał.

Do uszkodzenia ciała jednego z toruńskich funkcjonariuszy w rozumieniu artykułu 157 par. 1. Kk. (zwykłe i lekkie uszkodzenia ciała – PAP) miało dojść 16 lipca.

Z informacji przekazywanych w mediach społecznościowych wynika, że Dorota R. miała uczestniczyć w imprezie na terenie kierowanego przez siebie komisariatu, podczas której spożywano znaczne ilości alkoholu. Jeden z policjantów miał uderzyć o skrzynkę z wężem strażackim i rozbić głowę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rannym policjantem miał być naczelnik sztabu z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Do rannego miała zostać wezwana karetka pogotowia, ale ten miał reagować agresywnie i nie chcieć pomocy ze strony ratowników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl