T. Rzymkowski o sprawie Amber Gold: Totalnie zawiodło państwo polskie

Państwo polskie totalnie zawiodło ws. Amber Gold – powiedział poseł  Tomasz Rzymkowski. Przedstawiciel klubu Kukiz’15 w komisji śledczej badającej sprawę spółki był gościem radiowej Trójki.

Poseł Rzymkowski podkreślił, że Komisja Nadzoru Finansowego była jedyną instytucją państwową, która zareagowała na pojawienie się takiego podmiotu jak Amber Gold. Dodał, że spółka rozwinęła się dzięki pomocy banków, które nie sprawdzały pochodzenia pieniędzy.

Nie zareagowała prokuratura, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Główny Inspektor Finansowy, instytucje skarbowe, a więc państwo polskie totalnie zawiodło. Proszę sobie wyobrazić, że gdyby nie pomoc banków, to firma Amber Gold nie rozwinęłaby się, ponieważ banki komercyjne otwierały rachunki bankowe dla firmy Amber Gold. W niektórych bankach obracano wręcz miliardem złotych pieniędzy pochodzących od osób, które lokowały swoje środki w Amber Gold – podkreślił poseł Kukiz’15.

Poseł Rzymkowski dodał, że komisja śledcza przegłosowała wezwanie kolejnego świadka. Chodzi o Ilonę Pieczyńską-Czerny, która – według byłego szefa KNF – kontaktowała się z gdańską prokuraturą ws. Amber Gold.

Poseł Małgorzata Wasserman, przewodnicząca sejmowej komisji, poinformowała wczoraj, że najprawdopodobniej w ciągu dwóch tygodni do prokuratury trafi zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Chodzi o działania i zaniechania prokuratorów prowadzących sprawę Amber Gold: Barbary Kijanko i Hanny Borkowskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl