Jakie są dalsze plany rządu ws. ochrony życia?

Sejmowa Komisja do Spraw Petycji skieruje do rządu dezyderat m.in. z pytaniami o plany dotyczące regulacji ws. ochrony życia. To efekt petycji, którą wraz z gotowym projektem całkowicie zakazującym zabicia dziecka poczętego złożyła Polska Federacja Ochrony Życia.

Za skierowaniem dezyderatu opowiedziało się 10 posłów komisji, nikt nie był przeciw, cztery osoby wstrzymały się od głosu.

Przewodniczący komisji Sławomir Piechota z PO zapowiadał, że dalsze działania komisji w sprawie petycji będą uzależnione od uzyskanej odpowiedzi.

Dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, zwracał uwagę podczas obrad komisji, że projekt cieszy się sporym poparciem społecznym.

Nasz projekt jest uzupełnieniem apelu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia do parlamentarzystów, który podpisało kilkaset tysięcy osób. Zatem to poparcie jest bardzo duże. Oczekiwanie lepszej ochrony życia dziecka poczętego jest w społeczeństwie bardzo duże, dlatego ten projekt jest bardzo zasadny. Oczywiście można go jeszcze modyfikować – wskazał dr Wosicki.

Projekt Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zakłada całkowity zakaz tzw. aborcji poprzez wykreślenie przepisów określających, w jakich sytuacjach można jej dokonać. Wprowadza też m.in. zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym i antyimplantacyjnym.

RIRM

drukuj