Obraz z prywatnej kaplicy św. Jana Pawła II jest w Toruniu już 10 lat

Już 10 lat obraz Matki Bożej z prywatnej kaplicy św. Jana Pawła II jest w Toruniu. Obecnie znajduje się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w ołtarzu głównym, który jest odwzorowaniem papieskiej kaplicy.

Świątynia, konsekrowana 18 maja 2016 roku, powstała jako wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka.

10 lat temu śp. ks. Mirosław Drozdek ofiarował o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, założycielowi i dyrektorowi Radia Maryja ten obraz, który wcześniej trzymał od św. Jana Pawła II.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR w rozmowie z kustoszem Sanktuarium o. Andrzejem Laskoszem CSsR na antenie Radia Maryja tak wspominał moment otrzymania niezwykłego daru.

– Ojciec Święty śp. ks. Mirosławowi Drozdkowi, który zmarł również 10 lat temu, powiedział (pamiętam, że było tam wtedy dwóch młodych mężczyzn): Piotrek, Robert – jak umrę, to natychmiast brać ten obraz i zawieźć do ojca. Ksiądz Drozdek na szczęście nie umarł po operacji. Zmarł w maju. Przywieźli ten obraz już w piątek i myśleliśmy już o świątyni. Gdy Ksiądz biskup ordynariusz Andrzej Suski zobaczył ten obraz, zapytałem: „czy ksiądz biskup zgodziłby się, żebyśmy wybudowali taką kapliczkę?”. Nie chciałem od razu kościoła. Ale ksiądz biskup odpowiedział: „jaką kapliczkę – Kościół!” I mówił: „to będzie sanktuarium”! Mówił, że tu będą pielgrzymowali ludzie. To będzie również kościół Rodziny Radia Maryja – powiedział o dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dziś jeszcze o godz. 18.00 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II będzie sprawowana Msza święta, a po niej odbędzie się procesja maryjna – jest to dziękczynienie za ten niezwykły dar.

RIRM

drukuj