fot. Monika Bilska

Dziś w toruńskim sanktuarium tradycyjna modlitwa za kobiety

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu wierni będą dziś modlić się za kobiety, szczególnie za wdowy i teściowe.

To już tradycja w toruńskiej świątyni. W każdą ostatnią sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godzinie 12.00 odmawiana jest modlitwa za wstawiennictwem bł. Marianny Biernackiej, patronki wdów oraz teściowych.

Kustosz toruńskiego sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR wskazuje, że stanowi ona przykład, jak powinna wyglądać miłość teściowej.

Chcemy dawać im piękny wzór, przykład wyjątkowej błogosławionej, która idzie na śmierć za swoją synową w czasie II wojny światowej. Nie lękała się oddać to, co miała najcenniejsze czyli własny dar życia, by ratować swoją synową, która była w stanie błogosławionym. Była w dziewiątym miesiącu ciąży czyli już miała rodzić i rzeczywiście dwa tygodnie po tej tragedii, kiedy teściowa została zamordowana – rozstrzelana, synowa rodzi dziecko – akcentuje o. Andrzej Laskosz CSsR.

Anna Biernacka – synowa uratowana przez błogosławioną Mariannę, zmarła 4 sierpnia 2014 w wieku 98 lat. Miejscem szczególnego kultu bł. Marianny Biernackiej jest kościół parafialny pw. Matki Bożej Anielskiej w Lipsku.

RIRM

drukuj