fot. PAP/Leszek Szymański

J. Kozłowski: W piątek składam pismo o wystąpieniu z klubu poselskiego Kukiz’15

W piątek w Sejmie składam pismo o wystąpieniu z Klubu Poselskiego Kukiz’15 – poinformował w czwartek na Twitterze poseł Jerzy Kozłowski. Podkreślił, że jego decyzja jest związana ze startem działaczy Kukiz’15 z list PSL w jesiennych wyborach.

„Stało się. Publicznie i oficjalnie został ogłoszony start Kukiz’15 z list PSL. Tak, jak deklarowałem wcześniej dziś jest mój ostatni dzień w Kukiz’15. Jutro w Sejmie składam pismo o wystąpieniu z Klubu Poselskiego Kukiz’15” – napisał Kozłowski, który był wiceszefem tego klubu.

Kukiz’15 i PSL podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Budujemy racjonalne centrum – oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz; Paweł Kukiz mówił, że jego ruch i ludowcy wspólnie doprowadzą do powstania w Polsce opcji centrowej, która skończy z partyjniactwem.

W środę Kozłowski poinformował o złożeniu rezygnacji z funkcji prezesa 36 Oddziału Stowarzyszenia Kukiz’15 oraz z członkostwa w tym Stowarzyszeniu. Kilkakrotnie zapowiadał on, że zrezygnuje z udziału w ruchu stworzonym przez Pawła Kukiza, gdy ten porozumie się w sprawie startu w wyborach z PSL.

„Pierwszy dzień, kiedy Paweł Kukiz ogłosi oficjalnie w komunikacie dla mediów, że Kukiz’15 startuje z list PSL, to będzie mój ostatni dzień w tym ugrupowaniu” – powiedział Kozłowski w poniedziałek w rozmowie z PAP.

„Moja decyzja (dotycząca – PAP) startu z list PSL jest od początku na nie i jej nie zmienię. Absolutnie nie dopuszczam, żeby moja osoba znalazła się na listach PSL. To są dla mnie pryncypia i nie zamierzam tego zmieniać” – podkreślił.

Jerzy Kozłowski w latach 80. należał do „Solidarności Walczącej”. Działał też w Ruchu Obywatelskim na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jest przedsiębiorcą. Dostał się do Sejmu z list Kukiz’15 w okręgu kaliskim zdobywając 10,5 tys. głosów. Zasiada m.in. w komisji zdrowia, komisji ustawodawczej, a także w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

PAP/RIRM

drukuj