fot. PAP/Mateusz Marek

Gdańsk: Senator Krzysztof Brejza przeprosił SKOK za łączenie ich z Amber Gold

Senator Krzysztof Brejza zamieścił na swoim Twitterze przeprosiny Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej im. Franciszka Stefczyka za naruszenie jej dóbr osobistych poprzez rozpowszechnianie w mediach sugestii, jakoby Kasa Stefczyka finansowała działalność Amber Gold.

Informację o wyroku podał portal wPolityce.pl.

„Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku senator KO Krzysztof Brejza zamieścił na swoim profilu na Twitterze przeprosiny skierowane do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Franciszka Stefczyka” – napisano na portalu.

„Krzysztof Brejza przeprasza Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo–Kredytową im. Franciszka Stefczyka za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia i renomy poprzez rozpowszechnianie w mediach bezpodstawnych sugestii, jakoby Kasa Stefczyka finansowała rozruch oraz działalność Amber Gold” – czytamy na profilu Brejzy na Twitterze.

„Krzysztof Brejza przyznaje, że Kasę Stefczyka nie łączyły z Amber Gold żadne relacje biznesowe, a sugestie o przeciwnym charakterze wprowadzały opinię publiczną w błąd co do działalności Kasy Stefczyka, za co Krzysztof Brejza wyraża ubolewanie” – brzmi treść przeprosin wobec Kasy Stefczyka.

PAP

drukuj