Opłacono kampanię z publicznych pieniędzy?

PiS zarzuca prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi oraz marszałkowi województwa Mieczysławowi Strukowi opłacanie kampanii wyborczej z publicznych pieniędzy. Poseł Andrzej Jaworski złożył w tej sprawie zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej oraz do Prokuratora Generalnego.

Parlamentarzysta zwrócił uwagę, że za materiał wyborczy należy uznać spoty radiowe, w których Paweł Adamowicz dziękował za udział w głosowaniu na budżet obywatelski.

Z kolei pomorskiemu marszałkowi Mieczysławowi Strukowi poseł zarzucił, że promuje się za publiczne pieniądze ,występując w złożonej, m.in. ze spotów telewizyjnych i radiowych  kampanii „Pomorskie – nasze miejsce na ziemi”.  

– Tych wątpliwości jest znacznie więcej. Wątpliwością jest również to, dlaczego w Gdańsku pojawiają się billboardy mówiące o tym, że Gdańsk jest najlepszym miastem w rankingach? Według uzyskanych informacji akcja ta kosztowała ponad 120 tys. zł. Trudno natomiast na stronach Gdańska, w ogłoszeniach w BIP-e znaleźć informację, kiedy ta akcja została przeprowadzona? Za jakie pieniądze? Kto był realizatorem? A możemy np. w BIP-e Gdańska znaleźć informację o zamówieniu dwóch reklam w gazecie lokalnej za niewielkie pieniądze. Natomiast w tego typu dużych wydatkach tych informacji nie ma –zaznaczył poseł Andrzej Jaworski.

Poseł zapowiedział, że będzie domagał się informacji od ministra skarbu i KRRiT, czy działania zarządzającego Radiem Gdańsk nie sprzyjają partii rządzącej.

Szacunkowa rynkowa wartość materiałów, w których pojawiają się obaj kandydaci PO, waha się w granicach 1-1,5 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl