fot. PAP/EPA

Zarażonych koronawirusem na całym świecie jest ponad pół miliona osób

Na całym świecie zarażonych koronawirusem jest już ponad pół miliona osób. Najwięcej – w Stanach Zjednoczonych.

Do wczoraj najwięcej zarażonych osób znajdowało się w centrum epidemii – Chinach. Obecnie najwięcej chorych na COVID-19 odnotowano w Stanach Zjednoczonych.

– Zbadamy wszystkie dane bardzo uważnie i w ten weekend przedstawimy prezydentowi szereg zaleceń i dodatkowych wskazówek dotyczących dalszego postępowania – mówił Mike Pence, wiceprezydent USA.

Pandemia koronawirusa dotarła w każdy region świata. Przypadki choroby odnotowano w ponad 170 państwach. Zarazić może się każdy. W Wielkiej Brytanii zachorował premier Boris Johnson.  Obecnie przebywa na kwarantannie.

– Chcę podziękować wszystkim, którzy pracują nad tym, aby nasz kraj przeszedł przez tę epidemię. Przetrwamy ją. Sposób, w jaki przez nią przejdziemy, polega oczywiście na zastosowaniu środków, które wdrożyliśmy. Im skuteczniej wszyscy się do nich zastosujemy, tym szybciej nasz kraj przeżyje tę epidemię i szybciej powrócimy do normalności – zaznaczył premier Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania, podobnie jak pozostałe kraje Europy, wprowadziła szereg ograniczeń obywatelskich, które mają zahamować epidemię.

TV Trwam News

drukuj