CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=295264

Poznań: „Ksiądz na sygnale”, czyli specjalna infolinia na terenie archidiecezji poznańskiej

„Ksiądz na sygnale” to hasło, pod którym od soboty funkcjonować będzie specjalna infolinia, uruchomiona przez archidiecezję poznańską. Infolinia ma pomóc osobom, które potrzebują duchowego wsparcia i rozmowy w związku epidemią koronawirusa.

Jak przekazał rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu ks. Maciej Szczepaniak, infolinia będzie czynna przez cały tydzień, w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00.

Z kapłanami – w ramach akcji „Ksiądz na sygnale” – można będzie porozmawiać pod numerem telefonu 61 102 0000.

„Sytuacja, w której mamy ograniczony dostęp do życia sakramentalnego, a życie duszpasterskie w parafiach praktycznie nie istnieje, wśród wielu ludzi rodzą się pytania dotyczące sakramentu pokuty, Komunii Świętej duchowej, przeżywania transmisji Mszy Świętej on-line, liturgii domowej lub przygotowania i przeżywania Świąt Wielkanocnych. Wielu ludzi potrzebuje duchowej rozmowy i umocnienia” – podkreślił ks. Maciej Szczepaniak.

„Mamy nadzieję, że rozmowa z kapłanem przez telefon – na ile to możliwe – przyniesie odpowiedzi na nurtujące pytania oraz będzie duchowym umocnieniem dla wszystkich, którzy z tej formy pomocy skorzystają” – dodał kapłan.

Specjalna infolinia funkcjonować będzie od soboty.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 75 przypadków zakażenia

PAP

drukuj