By http://www.gruzapa.org/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2532455

„24 godziny z Matką Bożą Pilar”

Ponieważ z powodu koronawirusa słynna bazylika maryjna jest zamknięta archidiecezja Saragossy uruchomiła specjalną stronę internetową, aby ułatwić wiernym modlitwę do Matki Bożej.

Dzięki specjalnie zainstalowanym kamerom wierni z Hiszpanii i z wielu krajów świata będą mogli modlić się nieustannie do Matki Bożej Pilar. Inicjatywa  spotkała się z dużym zadowoleniem. Każdego roku do sanktuarium przybywa ok. 5 mln pielgrzymów. Miejscowy ordynariusz ks. abp Vicente Jiménez Zamora zachęcił wiernych „do przeżywania wiary w jedności z Kościołem oraz bycia blisko Boga wzywając nieustannie opieki Matki Bożej Pilar, która jest gwiazdą wskazującą drogę w Saragossie i Aragonie”. Wierni będą też mogli wziąć udział przez internet w codziennej Mszy św. konwentualnej.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl