fot. PAP/EPA

Ojciec Święty do Polaków: Gotowość do przebaczenia niech będzie nie tylko postanowieniem wielkopostnym, ale również stałym postępowaniem

Ojciec Święty Franciszek zachęcił Polaków do podjęcia refleksji nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Papież wezwał też do modlitwy za wszystkich zmagających się z koronawirusem.


Ze względu na pandemię audiencja generalna odbyła się bez udziału wiernych. Papież zwrócił się do nich za pośrednictwem mediów.

Jak co tydzień Biskup Rzymu skierował również swoje pozdrowienia do Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Czas Wielkiego Postu zaprasza nas do refleksji nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Otrzymując je, możemy nauczyć się, jak we właściwy sposób przebaczać i miłować naszych braci. Gotowość do przebaczenia niech będzie nie tylko postanowieniem wielkopostnym, ale również stałym usposobieniem w Waszym chrześcijańskim postępowaniu. Z serca Wam błogosławię – podkreślił Papież.

Ojciec Święty Franciszek kontynuował w ramach katechezy rozważania na temat Ośmiu Błogosławieństw. Papież skupił się na piątym błogosławieństwem Pana Jezusa z kazania na Górze: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Miłosierdzie stanowi centrum życia chrześcijańskiego: nie ma chrześcijaństwa bez miłosierdzia – podkreślił Biskup Rzymu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl