fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

„Solidarność” w biurach posłów i senatorów Zjednoczonej Prawicy

Związkowcy z „Solidarności” odwiedzą dziś biura poselskie i senatorskie Zjednoczonej Prawicy – PiS-u, Porozumienia i Solidarnej Polski. Działacze przekażą posłom i senatorom swoje postulaty dotyczące podwyżek wynagrodzeń w sferze budżetowej. Związkowcy chcą też poinformować posłów o konsekwencjach niepodejmowania partnerskiego dialogu.

Akcja ma charakter ogólnopolski. Jej organizatorem jest Sztab Protestacyjno – Strajkowy NSZZ „Solidarność”, który zawiązał się w połowie stycznia w Warszawie. Jutro „S” ma podsumować akcję. Niewykluczone, że zapadną ustalenia w sprawie podjęcia bardziej radykalnych kroków.

Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność”, wskazał, że kolejne działania będą uzależnione od reakcji rządzących.

Wszystkie biura poselskie i senatorskie Prawa i Sprawiedliwości odwiedzą nasi związkowcy. Celem jest poinformowanie wszystkich parlamentarzystów, żeby wiedzieli, że protestujemy nie przeciwko komuś, tylko w konkretnej sprawie. Jeżeli nie będzie żadnej reakcji ze strony rządu – pomimo tego, że spotkaliśmy się z minister Rafalską, która w imieniu rządu to spotkanie z nami odbyła – to będziemy podejmowali kolejne kroki – powiedział Tadeusz Majchrowicz.

„Solidarność” domaga się m.in. waloryzacji kwot progów podatkowych, wycofania antypracowniczych zmian w Kodeksie pracy, szczególnie dotyczących czasu pracy.

Związek chce też pełnego odmrożenia kwot odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, uchylenia wygaszania emerytur pomostowych oraz przyjęcia ustawy o Służbie Ochrony Kolei.

RIRM

drukuj