fot. PAP

Rolnicza „Solidarność” zapowiada protest w Warszawie

NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” zapowiedziało na 19 lutego protest w Warszawie w związku ze złą sytuacją w rolnictwie. Szef związku Jerzy Chróścikowski podał, że protest zostanie wsparty przez pracowniczą Solidarność.

W poniedziałek oba związki informowały, że będą koordynować i współdziałać przy protestach związkowych.

Chróścikowski, którzy jest senatorem PiS, poinformował, że obradujące w środę prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” zdecydowało o zorganizowaniu ogólnokrajowego protestu „z udziałem ciągników” w regionach oraz w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów „z możliwością utworzenia miasteczka rolniczego”.

„Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami, protest będzie wspierany przez Solidarność Pracowniczą” – podał Chróścikowski.

Zaznaczył, że rolnicza Solidarność również opuściła rozmowy z ministrem rolnictwa i nie wzięła udziału w uzgodnieniach ani w pracach powołanych zespołów.

Solidarność RI domaga się też spotkania z premier Ewą Kopacz i „rozpoczęcia rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu rządu ze związkiem”.

Rolnicy z RI „Solidarność” podjęli akcję protestacyjną 3 lutego. Prowadzą ją w formie „protestu kroczącego” w poszczególnych regionach kraju. Prezydium zdecydowało też w środę o utrzymaniu tej formy akcji protestacyjnej.

PAP

drukuj