fot. Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie ataku na świętego Jana Pawła II

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napływają skargi na materiał TVN 24, który szkaluje świętego Jana Pawła II. Od czwartku „Nasz Dziennik” będzie drukował wzór takiej skargi, którą przygotował były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, profesor Janusz Kawecki.

Profesor Janusz Kawecki wysłał do KRRiT obszerną skargę na materiał TVN 24, który atakował św. Jana Pawła II [zobacz więcej].

W nierzetelnym materiale opisano działania księdza kardynała Karola Wojtyły wobec trzech księży oskarżonych o nadużycia wobec nieletnich.

– Czytałem akta i właściwie nie znajduję zarzutów wobec księdza kardynała Karola Wojtyły, które dzisiaj się buduje – mówił Robert Derewenda, historyk, dyrektor lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Doktor Robert Derewenda wskazał, że ksiądz kardynał Karol Wojtyła był wręcz radykalny w działach dotyczących księży, którzy popełnili przestępstwa wobec nieletnich.

– Kiedy dowiedział się, że jeden z dopuszcza się tego typu sytuacji, nie pozwolił mu nawet wrócić po szczoteczkę do zębów do domu. On już więcej nie pojawił się w tej wiosce, w której pracował, co więcej, natychmiast została na niego nałożona najwyższa kara kościelna, łącznie z zakazem noszenia sutanny – oznajmił dr Robert Derewenda.

Autorzy reportażu zaatakowali też ks. kard. Adama Sapiehę, mentora młodego kapłana Karola Wojtyły. Autorzy zrobili to, powołując się na dokumenty UB oraz zeznania tajnego współpracownika, ks. Anatola Boczka, który twierdził, że schorowany metropolita krakowski dopuszczał się przestępstw seksualnych.

– Ksiądz Anatol Boczek był erotomanem, alkoholikiem i to do tego stopnia, że funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa usunęli go z listy konfidentów, bo był dla nich niewiarygodny – zaznaczył ks. prof. Józef Marecki, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

O tym, kim był naprawdę ks. Anatol Boczek, w materiale TVN 24 już nie było. Podobnie zatajono ważne informacje o jednym ze świadków, na którego się powołano. Chodzi o nieżyjącego amerykańskiego księdza arcybiskupa Remberta Weakland’a. Twierdził on, że o rzekomych złych czynach księdza kardynała Adama Sapiehy opowiadał mu sam Jan Paweł II. Wiarygodność księdza arcybiskupa jest jednak wątpliwa, bowiem sam był homoseksualistą i oszustem, który zdefraudował pieniądze diecezji. Sam też tuszował przypadki pedofilii.

Kłamstwa na temat świętego Jana Pawła II oburzają wiernych.

– Święty Jan Paweł II to jest wielkie dziedzictwo i to nie tylko religijne, ale również kulturowe oraz społeczne. To dziedzictwo nie tylko polskie, lecz także europejskie i światowe. Musimy zrobić wszystko, aby to dziedzictwo zachować w prawdzie – powiedział Grzegorz Ziemblicki z Międzynarodowego Ruchu Mężczyzn św. Józefa.

Przeciw manipulacjom występują też księża biskupi, organizacje katolickie, związek zawodowy „Solidarność”, organizacje społeczne oraz politycy.

– Nawet jeśli podejmie się jakąś uchwałę czy oświadczenie, niezbędne jest wysyłanie jej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, bo ona jedyna ma prawo ocenienia i ukarania nadawcy, jeśli było to coś nieprawidłowego – odrzekł prof. Janusz Kawęcki.

Wzór skargi do KRRiT od czwartku będzie zamieszczany w „Naszym Dzienniku”.

– Apelujemy do wszystkich, aby włączyli się w akcję, by krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobaczyła, że ten protest jest w obronie Jana Pawła II. To jest świadectwo z naszej strony – mówiła Aneta Przysiężniuk-Parys, redaktor „Naszego Dziennika”.

Skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji można wysyłać poprzez internet. Na stronie KRRiT w zakładce składanie skarg i wniosków znajduje się formularz skargi na audycję, program lub serwis VOD.

Bezpośrednio do formularza można przejść, klikając w następujący link: https://www.webankieta.pl/ankieta/571724/zglos-skarge-dotyczaca-programu-audycji-lub-reklamy.html

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl