fot. PAP/Tomasz Gzell

Rzecznik rządu: Celem zmian jest uruchomienie nowego systemu podatkowego od przyszłego roku

Celem zmian jest uruchomienie nowego systemu podatkowego od przyszłego roku, czyli cały rok 2022 byłby objętymi nowymi rozwiązaniami – podkreślił w poniedziałek w PR24 rzecznik rządu Piotr Müller.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawili program Polski Ład. Wśród elementów programu znalazło się m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz podwyższenie drugiego progu podatkowego z 85 zł do 120 tys. zł. [czytaj więcej]

Rzecznik rządu zapewnił, że na zmianach podatkowych zyska 18 mln Polaków i dla 90 proc. podatników program będzie korzystny lub neutralny.

Pytany, czy zmiany podatkowe wejdą w życie od tego roku odparł, że celem jest objęcie zmianami przyszły rok.

„Celem zmian jest uruchomienie nowego systemu podatkowego od przyszłego roku, czyli cały rok 2022 byłby objętymi nowymi rozwiązaniami” – poinformował.

Piotr Müller wyraził nadzieję, że zarówno PSL, które w swoich propozycjach programowych miało m.in. emeryturę bez podatku, poprze ten projekt, jak i inne klub parlamentarne.

Dopytywany o kwestię jednolitego kontraktu o pracę, czyli likwidację umów śmieciowych, odparł, że będzie w tej sprawie prowadzona dyskusja.

„Jeżeli chodzi o rozwiązania związane z ujednoliceniem kontraktu, to oczywiście przed nami też duża dyskusja, jeżeli chodzi o Radę Dialogu Społecznego. W związku z tym my chcielibyśmy pakiet tych najważniejszych rozwiązań przedstawić na jesień i wprowadzić od przyszłego roku. Czy w tym będzie jednolity kontrakt, to będzie kwestia do przedyskutowania” – dodał rzecznik.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl