W sobotę XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. M. Buczek: Młodzi powinni czerpać przykład z bł. Carla Acutisa, który podczas swojego krótkiego życia robił wszystko, by jak najlepiej wykorzystać dany mu czas

Niezależnie od tego, ile lat trwa nasze życie na ziemi, to jest to chwila w porównaniu z wiecznością. Najważniejsze jest to, co będzie po śmierci. Naszym celem jest niebo. Tam jest nasz dom i nasze przeznaczenie. Dlatego całe nasze życie powinno być ukierunkowane na niebo – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

22 maja 2021 r. odbędzie się XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Tegoroczne hasło pątników to słowa bł. Carlo Acutisa, który mówił: „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. Do udziału w pielgrzymce zachęca Magdalena Buczek.

– Młodzi przybywają do Maryi, aby zawierzyć swoje życie, swoją teraźniejszość, ale i przyszłość. Chcą oni powierzyć Matce Bożej wszystkie swoje sprawy, intencje, radości i troski – wyjaśnia założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Rozmówczyni wskazała, że jest to idealne miejsce na powierzenie swoich intencji przez młodzież, ponieważ Jasna Góra jest duchową stolicą Polski.

– Jasna Góra jest domem naszej Matki i Królowej, do którego od wielu lat przychodzimy, dziękując Maryi za jej wstawiennictwo i opiekę nad naszą ojczyzną, naszymi rodzinami i nad nami. Równocześnie prosimy Ją, aby dalej nas prowadziła do Jezusa i pomagała w podejmowaniu życiowych decyzji – mówi Magdalena Buczek.

Carlo Acutis, patron tegorocznej pielgrzymki młodych z Radiem Maryja, został beatyfikowany 10 października 2020 roku. Jego relikwie znajdują się m.in. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

https://twitter.com/wio_77/status/1390380196793098246

– Z pewnością postać Carla Acutisa jest niezwykła dla młodych ludzi, którym świat proponuje życie dalekie od Pana Boga i odrzucenie wszelkich wartości. Ten błogosławiony jest przykładem chłopaka, który zawierzył całe swoje życie Chrystusowi (…). Miał on świadomość, że największym szczęściem dla człowieka jest życie blisko Pana Boga – podkreśla założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Według Magdaleny Buczek młodzi powinni czerpać przykład z postawy błogosławionego Carla Acutisa, który podczas swojego krótkiego życia na ziemi, robił wszystko, by jak najlepiej wykorzystać dany mu czas.

– Niezależnie od tego ile trwa lat nasze życie na ziemi, to chwila w porównaniu z wiecznością. Najważniejsze jest to, co będzie po śmierci. Naszym celem jest niebo. Tam jest nasz dom i nasze przeznaczenie. Dlatego całe nasze życie powinno być ukierunkowane na niebo – podsumowała rozmówczyni.

radiomaryja.pl

drukuj