fot. Monika Bilska

Już w sobotę XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. O. dr T. Rydzyk CSsR: Przybywajcie! Nabierzmy u Jasnogórskiej Matki ducha, żeby żadne siły nie zdołały Was, Młodzi Przyjaciele, zniszczyć

Nabierzmy u cudownej Jasnogórskiej Matki ducha, żeby żadne siły nie zdołały żadnego z Was, Młodzi Przyjaciele, zniszczyć. Idziemy pod hasłem – ogłoszonego w październiku błogosławionym – geniusza informatycznego 15-letniego Carlo Acutisa: „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. Skończmy wreszcie ze strachem i straszeniem Kościołem. Przybywajcie! Zacznijmy żyć, dobrze żyć! – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

W najbliższą sobotę odbędzie się XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymi są słowa bł. Carlo Acutisa: „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. Z kolei w czerwcu będzie miała miejsce XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Do udziału w wydarzeniach zaprasza o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Kochani, czy każdemu z Was: rodziców, dziadków zależy na swych dzieciach, wnukach, by byli szczęśliwi i nie zmarnowali swojego życia? Święty Jan Paweł II powiedział nam, że człowiek i naród giną, gdy znieprawiają swojego ducha. Naród rośnie, gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza. Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć. Żeby żadne siły zewnętrzne nie zdołały zniszczyć Twojego dziecka, wnuka, wnuczki, żebyś miał z nich pociechę, idziemy na Jasną Górę do naszej Matki i Królowej. Ona pomoże każdemu. Jej zależy na każdym dziecku, także Twoim. Już w sobotę XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę – mówił Ojciec Dyrektor.

– Początek o godzinie 17.30 na placu jasnogórskim. Rozesłanie po Apelu Jasnogórskim o godzinie 21.00. Mówią, że trwa pandemia, ale przecież trzeba żyć. Idziesz do sklepu, uprawiasz sport, idziesz do pracy, nie bój się kościoła i Jasnej Góry. Plac jasnogórski jest duży. Będziemy na wolnym powietrzu. Skończmy wreszcie ze strachem i straszeniem Kościołem. Przybywajcie prywatnymi pojazdami, pociągami i autobusami. Szczególnie dziękujemy młodym i starszym organizatorom. Przybywajcie! Nabierzmy u cudownej Jasnogórskiej Matki ducha, żeby żadne siły nie zdołały żadnego z Was, Młodzi Przyjaciele, zniszczyć. Idziemy pod hasłem (ogłoszonego w październiku błogosławionym) geniusza informatycznego 15-letniego Carlo Acutisa: „Mój plan na życie – być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. Kochani, prosimy Was, komu zależy na młodych, niech zaprosi, zachęci, pomoże, by w sobotę Twoja koleżanka, kolega, siostra, brat, dziecko, wnuk, wnuczka przybyli do Matki Najświętszej. Skończmy z odkładaniem ważnych dla życia spraw na potem. Wszystko, co ważne, róbmy na wczoraj. Zacznijmy żyć, dobrze żyć! – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl