P. Müller: Skład rządu będzie znany między 11 a 15 listopada

Skład nowego rządu będzie znany między 11 a 15 listopada, czyli w tygodniu, w którym odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji – zaplanowane na 12 listopada – mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

„Myślę, że to będzie ten tydzień, kiedy będzie pierwsze posiedzenie Sejmu” – powiedział Piotr Müller pytany we wtorek w TV Republika, kiedy będzie znany skład nowego rządu.

„Raczej wcześniej pełnego składu rządu nie będziemy prezentować” – zaznaczył Müller dodając, że skład rządu będzie znany „między 11 a 15 listopada”.

Müller podkreślił, że obsada i organizacja ponad połowy ministerstw „jest już jasna”, a rozmowy w sprawie składu nowego rządu „są dobre”.

„Są rozmowy dotyczące udziału poszczególnych partnerów ze Zjednoczonej Prawicy. Oczywiście PiS jest największą partią i to PiS rozdaje karty, ale wiadomo, że Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry również chcą mieć swoją reprezentację, co jest naturalne” – powiedział.

Rzecznik rządu zaznaczył, że trwają rozmowy na temat ewentualnej nowej organizacji struktury rządu, a nie tylko personaliów. Wśród priorytetów na następną kadencję wymienił politykę klimatyczną, gospodarkę i kwestie związane ze środowiskiem. „W związku z tym, tutaj też pewne korekty będą dokonane” – powiedział.

Pytany o ewentualne połącznie Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju odpowiedział, że tak dużego resortu nie będzie.

„Nie spodziewam się, żeby Ministerstwo Finansów było połączone z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju czy Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii” – powiedział Piotr Müller.

PAP

drukuj