Rzecznik rządu o „okrągłym stole” ws. sądownictwa: żadne realne rozwiązania nie zostaną wypracowane

Doceniam, że PAN próbuje prowadzić rozmowy; dziś pewnie żadne realne rozwiązania nie zostaną wypracowane, ale pole do rozmowy zawsze jest konieczne – tak o „okrągłym stole” ws. nowel ustaw sądowych, organizowanym przez PAN, mówił w Polskim Radiu Koszalin rzecznik rządu Piotr Müller.

W piątek odbywa się „okrągły stół” na temat przełamania pata w sprawie ustaw sądowych; jednym z inicjatorów spotkania jest były minister nauki i były prezes PAN prof. Michał Kleiber. Udział w spotkaniu potwierdził m.in. wicepremier, szef MNiSW Jarosław Gowin.

Rzecznik rządu pytany o to, czy organizowanie „okrągłego stołu” w tej sprawie jest jeszcze potrzebne, odpowiedział, że zawsze jest pole do rozmów.

„Doceniam to, że PAN próbuje tego typu rozmowy poprowadzić, ale one oczywiście nie są łatwe, ponieważ mamy ostatnio do czynienia z radykalną różnicą pomiędzy orzecznictwem SN a TK, w związku z tym, to jest spór trudny” – powiedział rzecznik rządu.

„Dzisiaj pewnie żadne rozstrzygnięcia, żadne realne rozwiązania nie zostaną wypracowane, ale pole do rozmowy zawsze jest konieczne” – dodał Piotr Müller.

W ubiegły czwartek po tym, gdy Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustaw sądowych, rozszerzających odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów, liderzy trzech klubów opozycyjnych: KO, Lewicy i PSL-Kukiz15 zaapelowali do prezydenta o spotkanie. Wyrazili wówczas oczekiwanie, że prezydent zawetuje nowelizację, która teraz czeka na jego decyzję. Z kolei w środę z przedstawicielami wszystkich klubów i kół parlamentarnych spotkał się prezydent Andrzej Duda.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl