fot. PAP/EPA

Rosyjscy zbrodniarze wojenni nie ustają w nuklearnych groźbach

Światowe gospodarki bardzo mocno odczuwają wojnę prowadzoną przez Władimira Putina. Świat mierzy się także z groźbami wojny nuklearnej.

Włączenie ukraińskich ziem w wyniku pseudoreferendów może mieć bardzo niebezpieczne skutki.

– Rosjanie uznają według swoją doktryny, że walcząc na tych ziemiach, mogą użyć broni nuklearnej. Oni mają swoją doktrynę odnoszącą się do jej użycia i to jest jedna z bardzo niebezpiecznych przesłanek nie tylko w skali Ukrainy, ale w skali światowej sytuacji – mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Ta sytuacja – jak podkreślał prezes PiS – stawia przed nami nowe zadania. Władimir Putin wysłał już bardzo jasne ostrzeżenie.

– Jeśli integralność terytorialna naszego kraju jest zagrożona, my bez wątpienia użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, aby chronić Rosję i nasz naród. To nie jest blef – przekonywał Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej, zbrodniarz wojenny.

Świat stawia pytanie, czy słowa Władimira Putina to atomowy blef czy realne zagrożenie.

– Od 24 lutego widzimy, że racjonalność rosyjska nie jest naszą racjonalnością, zatem wykluczyć nie można scenariusza polegającego na użyciu broni atomowej. Z tego dla nas wypływa jeden bardzo ważny wniosek –  ani kroku w tył. Nie możemy się ugiąć przed szantażem, bo rzuciliśmy zbyt wielkie aktywa, żeby teraz wycofać się z rozgrywki – zaakcentował prof. Krzysztof Kubiak, historyk wojskowości.

Wiele zależy od tego, jaką politykę względem Rosji wypracuje Zachód. Kreml ma w swoich rękach bardzo poważne narzędzia – surowce energetyczne. Rosja, obok wojny konwencjonalnej, na Ukrainie prowadzi także wojnę hybrydową. Zniszczenie gazociągów Nord Stream pokazuje, że możemy mieć do czynienia z początkiem wojny infrastrukturalnej.

– Sabotując różną infrastrukturę, można wyeliminować siły zbrojne, można sterroryzować ludność niewielkim kosztem. Będzie to najtańsza odsłona wojny – wskazał dr inż. Witold Adamowski z Politechniki Bydgoskiej.

Rosja już teraz – jak dodał dr inż. Witold Adamowski – stosuje ogromną presję na rynki węglowodorów.  Świadczy o tym chociażby przekierowanie dostaw gazu z Europu do Azji.

– Skierowanie strumienia surowców w inną stronę spowoduje, że rynki będą szalały. To już dzisiaj obserwujemy w kraju, patrząc na to, co się dzieje w tej chwili z inflacją i cenami. Federacja Rosyjska zagrała wojną ekonomiczną i póki co to jest łagodniejsze oddziaływanie Rosji, bo następny krokiem może być wojna infrastrukturalna, a później – nie daj Boże – wojna kinetyczna pomiędzy Wschodem a Zachodem – mówił dr inż. Witold Adamowski.

Rosyjskie działania stawiają przed rządzącymi szereg wyzwań. To chociażby gwałtowane pogorszenie się światowej sytuacji ekonomicznej. Na wielu giełdach także w Polsce odnotowywane są spadki.

– Wiele walut – walut bardzo silnych państw takich jak Japonia, Wielka Brytania, Korea Południowa – jest zachwianych, są ogromne interwencje Banków Centralnych, które idą w dziesiątkach miliardów dolarów. To wszystko nie zapowiada niczego dobrego. To może być tak, że będziemy mieli depresję, czyli bardzo nasiloną recesję – podsumował Jarosław Kaczyński.

Polska – jak podkreślał prezes Prawa i Sprawiedliwości – potrafi i będzie się przed tym bronić. Będzie to jednak bardzo poważna wyzwanie dla naszej gospodarki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl