fot. https://www.facebook.com/AKSiMTorun

[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska o obronach prac dyplomowych w AKSiM: Muszę z satysfakcją powiedzieć, że mimo iż był to tak zwany termin wrześniowy, to poziom prac był równie wysoki jak w czerwcu. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów

Muszę z satysfakcją powiedzieć, że mimo iż był to tak zwany termin wrześniowy i można spodziewać się, że w tym terminie prace są trochę słabsze, to akurat w naszej Akademii tak nie było. Poziom prac we wrześniu był równie wysoki jak w czerwcu (…). Dla samej komisji jest to duża radość, kiedy po raz kolejny widzimy ukształtowanego absolwenta, który będzie opuszczał mury Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni z naszych absolwentów – wskazała dr Dorota Żuchowska, dziekan Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Czerwiec i wrzesień to czas obron prac dyplomowych. W ostatnich dniach w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miały miejsce egzaminy dyplomowe, które są czasem podsumowania kilku semestrów pracy studenta [czytaj więcej].

Rzeczywiście ostatni tydzień to był bardzo intensywny czas egzaminów dyplomowych. Zakończyliśmy ten etap z końcem września, a jest to czas zbierania owoców, ale też dużej satysfakcji, myślę, że zarówno dla samych piszących prace dyplomowe pod kierunkiem promotorów, ale także dla opiekunów tych prac, kiedy mogą widzieć, jak ich seminarzyści przystępują do egzaminu dyplomowego, jak wypowiadają się na tematy, nad którymi pracowali kilka semestrów. Dla samej komisji jest to duża radość, kiedy po raz kolejny widzimy ukształtowanego absolwenta, który będzie opuszczał mury Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni z naszych absolwentów – zaznaczyła dr Dorota Żuchowska.

Tematy prac dyplomowych były bardzo różne. Zaczynały się od tematów związanych z kwestiami politycznymi, a kończyły na analizach mediów.

Muszę z satysfakcją powiedzieć, że mimo iż był to tak zwany termin wrześniowy i można spodziewać się, że w tym terminie prace są trochę słabsze, to akurat w naszej Akademii tak nie było. Poziom prac we wrześniu był równie wysoki jak w czerwcu. Jeżeli chodzi o tematykę, to częściowo dominowała tematyka związana z kwestiami politycznymi, sprawami międzynarodowymi, bezpieczeństwem energetycznym Polski, czyli były to m.in polska polityka zagraniczna, relacje polsko-niemieckie po 1989 roku – oznajmiła dziekan AKSiM.

Z początkiem października rozpoczął się nowy rok akademicki. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wita już swoich nowych studentów. Dzięki zorganizowanym dniom propedeutycznym będą mogli oni wdrożyć się w życie uczelni.

Zwyczajem AKSiM jest tak zwany tydzień propedeutyczny, czyli tydzień przeznaczony dla studentów pierwszego roku, którzy rozpoczynają kształcenie. Chodzi o to, aby ułatwić im wejście w złożoną społeczność akademicką. Po to są te poszczególne dni, które mają ich wprowadzać. Z jednej strony są to spotkania porządkowe dotyczące przypisania do odpowiedniej grupy na lektoracie, z drugiej strony bardzo pomocne spotkania z psychologiem, jak mądrze studiować (…). To pozwala odnaleźć się w społeczności akademickiej, oczywiście odbywają się także różne szkolenia biblioteczne, zapoznanie się z chmurą Google. Jest to także czas spotkania razem w kaplicy, sanktuarium, bo przecież w październiku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy naszych studentów, by włączyli się w duszpasterstwo akademickie, a takim szczególnym zaproszeniem jest nasza coroczna pielgrzymka do Kalisza, która obędzie się już w najbliższy czwartek – odrzekła dr Dorota Żuchowska.

AKSiM oferuje również bogatą ofertę studiów podyplomowych.

Studia podyplomowe to jest propozycja, z której może skorzystać każdy, kto ukończył co najmniej studia licencjackie. Do naszej Akademii przychodzą absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich. Mamy również osoby z wyższymi tytułami, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności (…). Od tego roku akademickiego otwieramy również nowe kierunki studiów podyplomowych m.in. pozyskiwanie i zarządzanie funduszami Unii Europejskiej, biznes i zarządzanie – mówiła dziekan AKSiM.

Całą rozmowę z dr Dorotą Żuchowską można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj