fot. aksim.edu.pl

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się obrony prac magisterskich

W piątek w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się obrony prac magisterskich. To czas zwieńczenia pięcioletnich studiów.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan uczelni, podkreśliła, że poziom prac magisterskich jest bardzo wysoki.

– Z jednej strony są zgodne z kierunkiem studiów, bo taki jest warunek prac magisterskich, ale dotyczą też zainteresowań własnych studentów. (…) To jest moment, kiedy studenci „bronią” swoich prac, ale tak naprawdę jest to bardzo ważne podsumowanie pięciu lat pracy na naszej uczelni. Widzimy z dużą satysfakcją, że są to osoby, które przez czas spędzony w murach AKSiM ukształtowały się pod względem sposobu wypowiedzi i merytoryczności swoich odpowiedzi, ale także wiedzy i tego, jak zachować się przed komisją, elegancko zaprezentować to, co mają ważnego do powiedzenia – mówiła dziekan Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Prof. Hanna Karp, wykładowca AKSiM, zaznaczyła, że studenci toruńskiej uczelni na bieżąco zajmują się tematyką mediów.

– Śledzą media i potrafią je ocenić, bardzo krytycznie spojrzeć i w efekcie mamy coś, co mogłoby zainteresować zwykłego odbiorcę mediów. Krótko mówiąc, nasi studenci to nie studenci, którzy w jakiś sposób funkcjonują wyabstrahowani z rzeczywistości, tylko są w niej bardzo mocno zakorzenieni, co mnie osobiście bardzo cieszy – powiedziała prof. Hanna Karp.

Jan Królewski napisał pracę magisterską o problemie bluźnierstwa i profanacji w sztuce wizualnej w XXI wieku.

– Jest to problem bardzo aktualny. Nieustannie słyszymy w mediach o jakichś nowych wytworach sztuki, które wielu uznaje za obiekty, przedmioty, które urażają uczucia religijne. W związku z tym można je uznać za niepoprawne i w jakiś sposób szkodliwe dla społeczeństwa – tłumaczył.

Ks. Krzysztof Gryz poruszył w swojej pracy temat roli i znaczenia mediów tradycyjnych na przykładzie „Tygodnika katolickiego Niedziela” i radia Fiat.

– Ten temat był mi bliski nie tylko dlatego, że to są media związane z moją diecezją, bo to akurat wyszło przez przypadek. Bardziej interesowało mnie to, jak dzisiaj internet, czyli strony internetowe, media społecznościowe są konieczne do tego, żeby media tradycyjne z nich korzystały, aby dzisiaj docierać do swoich odbiorców. Ten temat podjąłem z różnymi badaniami czy analizami – komentował absolwent AKSiM.

Zuzanna Kossakowska napisała o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

– Temat wyniknął z mojego zainteresowania sytuacją geopolityczną, tym, co dzieje się na wschodniej granicy, a także zagrożeniem ze Wschodu – zaakcentowała Zuzanna Kossakowska.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej to miejsce, które daje ogromne możliwości. Dziennikarstwo, politologia, pielęgniarstwo, informatyka medialna oraz prawo to tylko niektóre kierunki znajdujące się w ofercie toruńskiej uczelni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl