fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska: W WSKSiM studia prowadzone są w duchu wierności nauczania Kościoła

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej wciąż trwa nabór na studia podyplomowe. Zapraszamy do naszej uczelni, gdzie studia prowadzone są w duchu wierności nauczania Kościoła – powiedziała w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

Studenci powrócili w mury Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie rozpoczęły się m.in. dni propedeutyczne. Dr Dorota Żuchowska wyjaśniła, że „uczelnia funkcjonuje w formie stacjonarnej”.

– Jeżeli sytuacja będzie się zmieniać, jesteśmy przygotowani do włączenia formy hybrydowej kształcenia. Na razie funkcjonujemy w niedużych grupach i mamy do czynienia z kształceniem tradycyjnym. (…) Dla studentów pierwszego roku przygotowaliśmy dni propedeutyczne. Chodzi o to, żeby mieli oni możliwość wejścia w rzeczywistość WSKSiM. Jest to czas na to, żeby spotkać się z władzami uczelni, samorządem studenckim, żeby zapoznać się z regulaminem studiów czy wszelkimi informacjami dot. kształcenia w warunkach podwyższonego zagrożenia epidemiologicznego – powiedziała dziekan WSKSiM.

– Oprócz tego odbędą się dla nich szkolenia BHP czy biblioteczne, będzie czas na zapoznanie się z systemem informatycznym, który umożliwia kontakt z dziekanatem, wykładowcami. (…) Będzie savoir vivre i kodeks etyki studenta, a także ciekawe akademickie spotkania formacyjne – dodała.

Dr Dorota Żuchowska zwróciła uwagę na sferę sakralną, zaznaczając, że 1 października został rozpoczęty Mszą św. o godz. 12.00.

– W każdy czwartek spotykamy się na Mszy św. o godz. 12.00. Na ten czas przerywane są zajęcia dydaktyczne, aby studenci oraz wykładowcy mogli uczestniczyć w Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – mówiła dziekan.

Wciąż trwa nabór na studia podyplomowe. Jak zauważyła dr Dorota Żuchowska, „jest kilka ciekawych kierunków – dziennikarstwo, grafika komputerowa i techniki multimedialne czy cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem studia MBA w języku polskim”.

– Pojawiła się też nowość w naszej ofercie, jakim jest kierunek mediacje i negocjacje z dwoma ścieżkami kształcenia – mediacji rodzinnych oraz mediacji gospodarczych. Kolejną nowością jest organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia. Są to potrzebne studia dla kadr pracujących w tym sektorze, dla osób chcących pełnić stanowiska kierownicze. To jest wręcz wymóg, żeby takie studia mieć ukończone. Zapraszamy do naszej uczelni. Walorem jest też tutaj postrzeganie życia od poczęcia do naturalnej śmierci i w tym duchu wierności nauczania Kościoła studia te są prowadzone – podkreśliła dziekan Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Cała rozmowa z dr Dorotą Żuchowską dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl