[TYLKO U NAS] K. Płażyński o porównywaniu Polski do III Rzeszy przez prezydent Gdańska: Nie wiem skąd tyle nienawiści w pani Dulkiewicz do państwa polskiego, bo wydaje mi się, że wiedzie w nim jej rodzina dostatnie, dobre życie

Prezydent Gdańska jest przedstawicielem polskiej władzy i tego typu sformułowania, które nie mają z prawdą nic wspólnego (…) należy traktować jako działanie, które z polską racją stanu ani interesem miasta, któremu pani prezydent Dulkiewicz przewodzi, ani z interesem Polaków nic wspólnego nie ma. Nie wiem skąd tyle nienawiści w pani Dulkiewicz do państwa polskiego, bo wydaje mi się, że wiedzie w nim jej rodzina dostatnie, dobre życie – wskazał Kacper Płażyński, poseł PiS, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wzięła czynny udział w reportażu niemieckiego radia, w którym porównała Polskę do III Rzeszy i stwierdziła ponadto, że za czasów komunizmu żyło się lepiej niż obecnie.

– Jeśli pani prezydent Dulkiewicz nie wie, czym była III Rzesza i czasy komuny, mimo że myślę, iż czasy komuny powinna chociaż pobieżnie pamiętać, to należy albo otworzyć książki historyczne, albo posłuchać ludzi, którzy żyli w tamtych czasach. Dzisiaj wspólnie z Czesławem Nowakiem i Krzysztofem Sosnowskim, którzy żyli w czasach komuny i walczyli o wolną Polskę, siedzieli w stanie wojennym w więzieniu za swoją działalność, staraliśmy się wytłumaczyć pani Dulkiewicz, że wbrew temu, co opowiada w niemieckich mediach, tak po prostu nie jest – wskazał gość Radia Maryja.

Ciężko to komentować, bo przecież pani prezydent Dulkiewicz doskonale wie, że po prostu kłamie – kontynuował.

– Obraża swoją ojczyznę, Polaków, bo tak to trzeba traktować. Na pewno obraża miliony polskich ofiar, które zginęły z rąk sowieckich i niemieckich najeźdźców. Prezydent Gdańska jest przedstawicielem polskiej władzy i tego typu sformułowania, które nie mają z prawdą nic wspólnego (…) należy traktować jako działanie, które z polską racją stanu ani interesem miasta, któremu pani prezydent Dulkiewicz przewodzi, ani z interesem Polaków nic wspólnego nie ma. Nie wiem, skąd tyle nienawiści w pani Dulkiewicz do państwa polskiego, bo wydaje mi się, że wiedzie w nim jej rodzina dostatnie, dobre życie – powiedział poseł Kacper Płażyński.

Jest to tworzenie alternatywnej historii Polski, którą Niemcy pewnie chcieliby widzieć w kontekście antypolskich ośrodków i reparacji, o które stara się polski rząd – akcentował gość „Aktualności dnia”.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że antypolizm jest trendem, który udało się wyhamować na Zachodzie, ale mimo wszystko jest w dalszym ciągu bardzo popularny. Wspiera wszystkie nieprawdziwe informacje wypuszczane chociażby przez ośrodki związane z „Gazetą Wyborczą” o tym, że Polacy to antysemici, ksenofobi, że Polacy są tacy, siacy i owacy. Niestety przyłącza się do tego chóru prezydent Gdańska – podsumował poseł Kacper Płażyński.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem posła Kacpra Płażyńskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj