fot. materiały prasowe

Gdańsk: II Piknik Patriotyczny

W historycznej sali BHP Stoczni w Gdańsku i na terenach przyległych odbędzie się dziś II Piknik Patriotyczny. W tym roku jego motywem przewodnim jest postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wydarzenie skierowane jest do rodzin i środowisk patriotycznych.

Piknik zainauguruje uroczysta Eucharystia w bazylice św. Brygidy sprawowana w intencji Ojczyzny i rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego. Msza św. rozpocznie się o godz. 14.00. Następnie zgromadzeni udadzą się do Stoczni Gdańskiej.

Organizatorzy zachęcają wszystkich przybywających, aby zabierali ze sobą biało-czerwone flagi.

O szczegółach informuje wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Jaworski.

Mamy wspaniałe koncerty; będzie zespół Artyści Scen Toruńskich, teatr Kuźnia Bracka. Każdy będzie mógł skorzystać z darmowej grochówki, będą również zabawy dla dzieci, animacje, zawody sportowe. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rodzinnie spędzić to święto, aby razem z nami brali udział w II Pikniku Patriotycznym w Gdańsku. Myślę, że ta część religijna, patriotyczna, ale też i wspólna rodzinna zabawa to jest właściwe spędzanie czasu. Serdecznie zapraszamy – mówi Andrzej Jaworski.

II Gdański Piknik Patriotyczny organizowany jest m.in. przez stowarzyszenie Forum Młodej Prawicy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź, przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda i wiceprezes PKOl-u Andrzej Jaworski.

Patronat medialny nad imprezą objęły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj