Warsztaty WSKSiM „Zrozumieć media” w Przedborzu

W Przedborzu trwają  warsztaty „Zrozumieć media” organizowane dla nauczycieli, uczniów gimnazjów i szkół średnich. Ich organizatorem jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Wydarzenie umożliwia młodym zapoznanie się z prawami i zasadami, jakimi kierują się telewizja, radio, prasa czy internet. Spotkanie poprowadzą wykładowcy WSKSiM z Torunia oraz redaktorzy Radia Maryja i TV Trwam. Jak zawsze uczestniczyć w nich będą także studenci uczelni.

Warsztaty to możliwość dotarcia do młodzieży nie tylko na płaszczyźnie teoretycznej, ale przede wszystkim poprzez praktyczne ćwiczenia przed kamerą i z mikrofonem. Warsztaty „Zrozumieć media” pozwalają spojrzeć na zawód dziennikarza od wewnątrz.

– Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem. Młodzież wynosi z tych warsztatów merytoryczną wiedzę na temat tego, jak się tworzy media, tego, jak media funkcjonują. Widać, że dużo osób jest zainteresowanych. Są to warsztaty bardzo profesjonalne i przybliżają młodzieży tematykę mediów – mówi poseł PiS-u Robert Telus.

Jutro warsztaty odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim, a w piątek w Piotrkowie Trybunalskim.

RIRM 

drukuj